İett: “Avcılar’daki Kazada Ne Yazık Kim 85 Yaralımız Var. Yolcularımızın Tedavileri Devam Ediyor. Şimdilik Hayati Tehlikesi Olan Yolcumuz Bulunmuyor”

İstanbul Faaliyet Tramvay ve Tünel İşletmeleri Umumi Müdürlüğü (İETT), İstanbul Avcılar’birlikte iki metrobüsün çarpışmasına ilgili, “Avcılar’daki kazada ne eyvah ki 85 yaralımız var. Yolcularımızın tedavileri bitmeme ediyor. Şimdilik dirimlik tehlikesi olan yolcumuz bulunmuyor” açıklamasını yaptı.

İETT, akşam saatlerinde İstanbul Avcılar’üstelik iki metrobüsün çarpışması ile yaşanan kazaya ilgili açıklama yaptı. 85 yaralının olduğunu duyuran İETT, dirimsel tehlikesi olan yolcunun bulunmadığını belirtti. İETT’nin sosyal iletişim araçları hesabından paylaşılan açıklama şöyle:

“Avcılar’daki kazada ne yazık ki 85 yaralımız var. Yolcularımızın tedavileri bitmeme ediyor, yakından izleme ediyoruz. Şimdilik dirimlik tehlikesi olan yolcumuz bulunmuyor. Metrobüs hattını küşat çalışmamız birlikte bitirilmek amacıyla. Kazanın sebebi maharet ekiplerce araştırılıyor.”

İstanbul Valisi Yüksek Yerlikaya ise Avcılar’bile iki metrobüsün çarpışmasına ilgilendiren yaptığı açıklamada 50 yaralının ambulanslarla genişlik mümasil hastanelere ulaştırıldığını belirtti. Yüce Yerlikaya’nın Twitter hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

“Avcılar’da meydana gelen metrobüs kazasında 50 yaralımız ambulanslarla yeryüzü yakın hastanelere ulaştırıldı. 49 yaralımız ise öz imkanlarıyla hastanelere her an ayak tedavisi oldu. Yaralanan hemşehrilerime Allah’tan ivedi şifalar diliyorum. Önceki olsun, İstanbul.”

Share: