İl Kıyamet ve Evgin Eş Güdüm Müesses toplandı

Afyonkarahisar’dahi İl Kıran ve Evgin Kapsam Kurulu toplantısı yapıldı. Toplantıda facia ve evgin uzanım planları gözden geçirilirken ayrımsız zamanda kış mevsimi tedbirleri bile ele alındı.

Afyonkarahisar AFAD merkezinde Vali Yardımcısı Mehmet Keklik başkanlığında yapılan toplantıda site genelinin kıran ve evgin genişlik planları gözden geçirildi. Antrparantez İl Kıran ve Acil Genişlik Eş Güdüm Müesses marifetiyle gündeme alınan Türkiye Kıran Müdahale Planı (TAMP) çerçevesinde hazırlanan Afyonkarahisar Afet Engelleme Planı, Kıran Yönetim Değişmeyen Destek Sistemi (AYDES) ve İl Facia Riziko Azaltma Planı (İRAP) Eylemlerinin gerçekleştirme seviyesi ve kışa hazırlık tedbirleri bile masaya yatırıldı. Türkiye genelinde 12 Kasım’da yapılması planlanan Iri Türkiye Tatbikatı ile ilgili birlikte istişarede mevcut katılımcılar, toplantının ardından, AFAD ve UMKE ekipleri aracılığıyla gerçekleştirilen yer tatbikatını dahi takip edip değerlendirmelerde bulundu.

Toplantıya Garnizon ve İkmal Komutanı Vekili Hasan Erdoğan, İl Uyanık Komutanı Yılmayan Kırgel, İl Güven Müdürü Mürtefi Akman, Vukuf Teknolojileri ve İletişim Kurumu İzmir Nahiye Müdürü Uzun Ardınç, Meteoroloji 5. Bölge Müdürü Alper Akçakaya, Antalya Ulaştırma ve Enfrastrüktür 6. Nahiye Müdür Muavini Ahmet Kargı, İl Afiyet Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz ve hava yöneticileri katıldı. – AFYONKARAHİSAR

Share: