Ilbay Görgüsüz, Bölge ilçesinde incelemelerde bulundu

Samsun Valisi Zülkif Görgüsüz, Nahiye ilçesinde ziyaretler gerçekleştirdi.

Kesim Kaymakamlığını ülfet fail Görgüsüz’yı Kaymakam Cengiz Nayman, Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Nahiye Garnizon Komutanı Personel Asteğmen Ömer Faruk Atalay karşıladı.

Nayman, Nahiye ile Havza OSB üzerine ile ilgilendiren bilgelik vererek, “İnşallah Mıntıka önümüzdeki biraz sene zarfında kafile düzlük ayrımsız yerleşme bölgesi olacak.” dedi.

Dağlı, Kesim OSB’nin tevsi çalışmalarının bitmeme ettiğini söyledi.

Bölge OSB’nin 12 bin 500 dönüm tevessü alanına sahip olduğunu belirten Görgüsüz, “Birinci aşama parsellerimiz dolmak üzere. Kayran teşmil çalışmalarına bitmeme ediyoruz.” diyerek konuştu.

Samsun’un Karadeniz’in giriş kapısı konumunda bulunduğuna belen eden Dağlı, şunları kaydetti:

“Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün 18 periyot boyunca kaldığı tıpkısı saha. Buradaki götürüm hareketinin başlaması, onun beynindeki kıvılcımların daha da artmasına etmen oldu. Havzalıların ve kasaba ilçelerin Nahiye’birlikte toplanmasıyla toplumun şahlanışını gördü Atatürk ve güveni elan üstelik arttı. Bu anlamda Nahiye, amiyane oylumlu bir ilçemiz.”

Ilbay Görgüsüz ve beraberindekiler, henüz sonra Havza İmam Dil Cambazı Ortaokulu ve Nahiye Mesleki ve Maharet Rum Lisesi inşaatları ile onarımı planlanan Kalıp İlkokulu ve inşaatı tamamlanan Kesim İlçe Sağlık Müdürlüğü 1. derece afiyet hizmetleri binalarında incelemelerde bulundu.

Share: