“İlk Evim, İlk İş Yerim” projesi başvuru tarihi uzatıldı

Bilecik Yer, Kentçilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Mustafa Budak, “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesinin müracaat tarihi uzatıldığını söyledi.

‘İlk Evim İlk İş Yerim’ projesi ile devam fail arsa ve iş yeri referans süresinin uzatıldığını rapor eden İl Müdürü Budak, “Şu anda deşifre olan dev benzeri proje. Kuradan arsaları alanlar evlerini yapacaklar. Seçimden sonraları da kullanılmamış tıpkısı alelacele Türkiye Yüzyılına ayrı tıpkısı çetin katacağız. 7 Kasım’de sona erecek arsa ve hareket yeri başvurularımızın süresi 15 Kasım’a büyüklüğünde uzatıldı” dedi.

Budak, geçtiğimiz periyot Ankara’nın Sincan ilçesinde planlı törende 17 ilde 5 bin 615 toplumsal konutun evvel temelleri eş anlı yerine atıldığını hatırlatarak, “Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Şişman Bölük İdaresi Başkanlığı (TOKİ) marifetiyle hayata geçirilen ‘İlk Evim, İlk İş Yerim2 projesi çerçevesinde düzenlenen törende toplumsal konutların evvel temelleri atılmış oldu. Konya, Zonguldak, Işıklı, Kırşehir, Erzurum, Bolu, Kahramanmaraş, Diyarbakır’a enerjik bağlantılar gerçekleştirerek bölgelerde mevcut katılımcılarla butonlara bastırarak evvel harçları döküldü. Etken bağlantıların ardından beraberindeki heyetle Ankara’nın Sincan Lale meydanında, Afyonkarahisar, Ankara, Uşak, Tunceli, Muğla, Amasya, Elazığ, Yozgat ve Manisa’daki evvel temeller için alay malay butona basıldı” dedi. – BİLECİK

Share: