Inter Akademi Türkiye’nin tanıtım programı Mersin’de yapıldı

Sazak’üstelik, İtalya Bir Numara Futbol Ligi (Serie A) ekibi Inter’in Türkiye akademisinin tanıtım programı gerçekleştirildi.

Inter Akademi Türkiye eliyle Yenişehir ilçesindeki Divan Otel’dahi düzenlenen etkinliğe, Mersin Ağacı Valisi Mehabetli Hamza Pehlivan, Yenişehir Şehremini Abdullah Özyiğit, Mezitli Belediye Reisi Neşet Tarhan, Inter’in İkinci Başkanı Javier Zanetti, Inter’in Pazarlama Müdürü Barbara Biggi ve Inter Yüksekokul Beceri Direktörü Marco Monti katıldı.

Programda mütekellim Vali Pehlivan, Mersin Ağacı’in 62 branşa 457 kulübe ve yaklaşık 180 bin lisanslı sporcuya cemaat olduğunu söyledi.

Gençlerin sporla kazanılmasının büyük olduğuna vurgu fail Güreşçi, Inter Akademi Türkiye’nin kurulmasında destek verenlere teşekkürname etti.

Pehlivan, milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu’nun, ülkesini Inter’bile temsil ettiğini anımsatarak, şöyle konuştu:

“Melik Çalhanoğlu kadar kardeşlerimiz çıkıyor, çıkmaya de bitmeme ediyor. Bu dahi şu açıdan makro; keşfedilmeyen yetenek yok gibidir. Şayet birisinde ayrımsız kabiliyet var ve o keşfedilmemişse bu on paralık yok anlamına gelir zira o yetenekten ne kendisi hangi dahi toplumlar faydalanır. O yüzden hangi alanda olursa olsun, yeteneklerin ortaya çıkarılması mehabetli. Yeteneklerin yönetilmesi meselesi de eke. 1500 çocuğumuza bu okullarda bakım ediyorlar. Türkiye genelinde dahi 10 ilimizde şubeleri olmakla birlikte toplamda 2 bin civarında, 1500’ü Sazak’dahi. Zımnında Inter kulübünün birlikte mihrak noktasını yapılanma ediyor ilimiz.”

Zanetti: “Inter’in bu projesi çok balaban”

Inter İkinci Başkanı Zanetti de böyle bir programda buluşmaktan kıran çok ateşin olduğunu belirtti.

Inter Yüksekokul Türkiye’nin önemine değinen Zanetti, “Inter’in bu projesi haddinden fazla balaban. Bütün duygularımızı bu projede duyurmak bizim amacıyla çokça cesim. Bu nedenle bu projeyi gerçekleştiren ortaklarımıza çok teşekkürname ediyorum. Bu proje eminim ki hem benim hem birlikte sizin amacıyla çok cesim. Topraklarımıza domuzuna projelerle kesilmek üzere sabırsızlanıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Yenişehir Şehremini Özyiğit’in birlikte müşavere yaptığı programda, Inter Yüksekokul Türkiye becerikli ortakları Hüseyin Altun, Hüseyin Gökten ve Hüseyin Öncül de akademinin yapılanması için vukuf verdi.

Konuşmaların peşi sıra Ilbay Pehlivan ve Yenişehir Belediye Başkanı Özyiğit, Zanetti’ye muhtelif hediyeler verdi.

Öte yandan, Inter İkinci Başkanı Zanetti, kentteki programları kapsamında, Büyükşehir ve Yenişehir belediyelerini üstelik mülakat etti.Share: