Iri Zafer’in 100. Yılı kutlanıyor

Tekirdağ’ın Hastalıklı, Hayrabolu ve Saray ilçelerinde 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıldönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

Atatürk Meydanı’nda gerçekleşen çelenk yeryüzü töreninin arkası sıra, Kaymakamlık makamında tebrikler kabul edildi.

Daha sonra Atatürk Meydanı’nda yapılan merasim, ihtiram duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Günün mazmun ve önemini belirten konuşmaların arkası sıra, askeri birliklerin ve askeri araçların geçişi ile tören sonraları erdi.

Törene, Çorlu Kaymakamı Mustafa Eldivan, 5’nci Kolordu ve Garnizon Komutanı Ferik Tevfik Algan, Dertli Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ve vatandaşlar katıldı.

Hayrabolu

Hayrabolu ilçesinde Hükümet Konağı’nın bahçesindeki törende, Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının peşi sıra utanmak duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Topçu Yüzbaşı Toplama Çiğdem günün anlam ve önemini tamlayan enformasyon yaptı.

Program şiirlerin okunmasının ardından, geçit töreniyle sonra erdi.

Törene, Hayrabolu Kaymakamı Eyüp Fırat, Garnizon Başbuğ Vekili Ilçebay Bahadır Yazısı, Şehremini Osman İnan, Cumhuriyet Altını Savcısı Hacı Mehmet İlhan, sivil topluluk kuruluşu temsilcileri, gaziler, fırka temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Saray

Saray ilçesinde Hükümet Konağı’nın bahçesindeki törende, Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından ürkmek duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Piyade İkmal Mülazım Muammer Kulakoğlu günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

Program şiirlerin okunmasının ardından, askeri intikal töreniyle sonraları erdi.

Törene, ilçebay Ademiyet Ünal, Garnizon Başkan Vekili Yüzbaşı Ramazan Tilbaç, Şehremini Özgen Erkiş, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Share: