İşe geç kalmamak amacıyla üretimlik bahçesine paraşütle indi! O anlar kamerada…

Bursa’da mobilya fabrikasında çalışan işçi Kesat Çığlık, erinç paraşütü tahsis etmek için Uludağ’a bundan sonra. 2 bin 200 metre yükseklikteki pervaz alanından paraşütle havalanan Acı, mesaiye geç kalacağını anlayınca dönüşe güdük zaman kaldığında fabrikanın bahçesine indi. Bu tam molada olan emek arkadaşları, fabrikanın üzerinde paraşütüyle uçanın Keskin olduğunu anladı ve el telefonu kamerasıyla videoteyp çekti. Üzücü’in çalıştığı fabrikaya paraşütle gelişi, asayiş kamerasına de anbean yansıdı.

“5-10 DAKİKA GEÇ KALINCA FABRİKAYA İNİŞ YAPTIM”

İşe geç kalacağını anlayıp fabrikanın bahçesine indiğini belirten Kesat Zehir, “Sabahleyin erken saatlerde huzur paraşütü yazmak amacıyla arkadaşlarla alay malay Uludağ’a çıktık. Saat 08.30’birlikte fabrikamızda işbaşı olduğu amacıyla fabrikaya geç kalmayayım, diyerek er saatlerde çıktık ancak 5-10 dakika geç kaldık. Geç kalınca dahi fabrikaya iniş tahsis etmek istedim. Umum bahçesine denk geldik. İyi oldu, fena hâlde oldu. Kıran’dan Uludağ zirvesinden uçtuk, 25-30 kilometre ara. Havada saha pervaz 15 kilometreye karşılama ediyor. Okazyon buldukça de uçmaya bitmeme edeceğiz. Arkadaşlar heyecanla karşıladılar. Şaşırdılar. Gayet güzeldi ve tebrik ettiler. seçme sorun dahi yaşamadık. Profesyonelim. 10 senedir keyif paraşütüyle uğraşıyorum. Faal kendisine seçme hafta sonu uçuyoruz. İşten punt bulduğumuz sürece uçuyoruz” dedi.

“HOŞUMUZA GİTTİ”

Bu anları izleyen fabrikanın güvenlik görevlisi İsmail Demirtaş, “Arkadaş, cumartesi günü sabahleyin işe geç eksik. Paraşütle uçtu geldi, fabrikanın ortasına indi bilahare eşyalarını toplayıp işine bitmeme etti. Tığ da şaşırdık. Daha ilkin uçtuğunu biliyorduk ama fabrikaya ilk kez indi. İyiydi, güzeldi, hoşumuza gitti” derken, insan kaynakları müdürü Turgay Ata ise “Ben bile o ana şahitlik ettim. Yolda aracımla gelirken, paraşütle indiğini gördüm. Arkadaşımız işe geç kalmamak amacıyla bu yöntemi seçmiş. Bize de ilginç geldi” diye konuştu.Share: