Islam Gizemcisi Ömer, Justin Bieber’ın halay videosunu paylaşması sonrası az dışından aksiyon teklifi aldığını açıkladı

Bölgeye has dernekevi kıyafetiyle halay başı olduğu düğünlerde figürleriyle ilgi çeken Ömer Çelik’in görüntüleri, 8 sene evvel içtimai medyada paylaşıldı. ‘Sofi Ömer’ lakabıyla tanınan Polat, görüntülerle gelişigüzel ünü artınca düğünlerin aranan ismi oldu. Hakkari ve çevre illerin yanında İran ve Irak’tan üstelik düğünlerde ‘halay başı’ olması için tekâlif almaya başladı.

KANADALI ŞARKICININ DİKKATİNİ ÇEKTİ

1’i mânialı 10 çocuğu olan Ömer Polat, güzeşte sene amansız hastalık hastalığı dolayısıyla eşini kaybedince düğünlere gitmeyi bıraktı. Fakat çağırma için evine mevrut misafirlerin ısrarı konusunda yeniden düğünlere gitmeye başladı. Şemdinli kaymakamlık merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıktaki Plato köyünde oturan Polat’in halay performansı, dansıyla adlı Kanadalı hanende Justin Bieber’ın dikkatini çekti. Adlı şarkıcı, Sofi Ömer’in halay müziği yerine rap müzikle kurgulanan videosunu, 253 milyon takipçisi bulunan Instagram hesabındaki hikayesinde paylaştı.

İŞ TEKLİFLERİ ALIYORUM

Yaklaşık 10 bin kilometre uzaklıktaki adlı şarkıcının, görüntülerini paylaşmasının kendisini mutlu ettiğini tamlayan Polat, 20 yaşından beri halay çektiğini söyledi. Çelik, “Özel adına araçla beni evimden alıp, düğünlere götürüyorlar” dedi. Gittikçe kendime ait birçok dans ve halay figürü bile öğrendim. Düğünlerde yaptığım ekstrem halaylar birçok toplumsal iletişim araçları hesabında paylaşıldı. Vakit Kaybetmeden Şemdinli’den değil, daha çok güçlükle dışından üstelik teklif alıyorum. Videolarım paylaşıldıkça bu davetler da artıyor. Eşimi kaybettikten sonra düğünlere aleniyet vermiştim. Vatandaşların ısrarları üzerine esasen mendilimi alıp, kaldığım yerden bitmeme ettim. Türkiye dışından da birçok sevenim var. Ancak ünlü şarkıcı Justin Bieber’ın benim halay videomu paylaşmasına çokça bahtiyar oldum. Şemdinli’den Kanadalı hanende Justin Bieber’a çok teşekkürname ediyorum ve selamlarımı gönderiyorum” dedi.Share: