İsrail’in Gazze’ye müteveccih saldırılarında 44 sevimli hayatını kaybetti

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında 44 can yaşamını yitirirken 360 birey bile yaralandı. Saldırılarda birçok çatı korkulu hasar gördü ve yıkıldı.

Filistin İletişimciler ve Iletişim Araçları Derneği (FİMED), İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında fert kayıpları ve oluşan maddi hasara ait teferruatlı bilgileri paylaştı. İsrail-Gazze arasında varılan ateşkesin peşi sıra paylaşılan bilgilerde, 44 kişinin hayatını kaybettiği, 360 kişinin de yaralandığı duyuruldu.

Refah kentinde 48 yaşama yaralanırken, 7 emanet yaşamını yitirdi. Konak Yunus’ta 6 hayat hayatını kaybederken, 30 kişi üstelik yaralandı. Ahali Wista ve Gazze’de 131 can yaralandı, 13 güç hayatını kaybetti ve sunma çokça birey kaybının yaşandığı Şimal Gazze’dahi 18 güç yaşamını yitirdi, 151 emanet da yaralandı.18 BÖLÜK TAMAMEN YIKILDI, 1675 BASAMAK HASAR GÖRDÜ

Saldırılar, iri çapta maddesel hasarı birlikte yanı sıra getirdi. Toplam 18 basamak saldırılar sonucu tamamen yıkıldı. 71 hane ağır sıklet hasar alarak kullanılmaz ağıl gelirken, 1675 ev üstelik kısmi adına hasar gördü. Genişlik çok konutun yıkıldığı ve hasar gördüğü toprak ise Gazze oldu.

Share: