İstanbul Bağcılar Şehremini Özdemir, yapacakları çalışmaları anlattı Açıklaması

İstanbul Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, yapacakları çalışmalarla ilişik açıklamalarda bulundu.

Kastamonu’nun Taşköprü Belediyesince bu sene 34’üncüsü planlı Arsıulusal Taşköprü Ekin ve Sarımsak Festivaline katılan Özdemir, vatandaşlarla benzeri araya gelerek kardeş kardeş etti.

Özdemir, elan sonraları AA muhabirine, memleketi Kastamonu’üstelik bulunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

SELIM Parti İstanbul İl Başkanlığınca düzenlenen “Yüz Yüze 100 Dönüş Projesi” kapsamında Küçükçekmeceli vatandaşlarla benzeri araya geldiklerini anlatan Özdemir, “Uray başkanları yerine AK Öğür’li sıfır belediyelere ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Bugüne büyüklüğünde dört konuşma gerçekleştirdik. Başlangıcı Küçükçekmece idi. YANLIŞSIZ Öğür’li belediyelerin vatandaşla çöz içe olduğu, vatandaşın derdiyle dertlendiği ve sürekli sahada vatandaşıyla bir arada olduğu görüldü. CHP’li belediyelerde ise durumun tamam tersi olduğu, belediyecilik açısından halktan dayanıksız fon çizdiğini resmetmiş olduk.” dedi.

Bağcılar’a koca yatırımlar yapacaklarını dile getiren Özdemir, şöyle bitmeme etti:

“Hele kültür nutuk ve spor alanında cesim çalışmalarımız olacak. İlçemizin 22 mahallesi var, gelişigüzel mahalleye bulaşma edecek şekilde etkinlikler düzenliyoruz. Yaz döneminde herhangi bir mahallemizde etkinlikler düzenledik. Yerelliği, komşuluğu, çocuklarımızın benzeri arada oluşunu önemsiyoruz. Çocuklarımızın kültürel, sanatsal anlamda gelişimini önemsiyoruz. Seçme mahallemizde spor alanlarını artırmayı önemsiyoruz. Bizim çocukluğumuzda ilçemizde bundan sonra abes alanlar vardı. Bugün oyun alanları yeterli değil. Spor alanları, baziçe alanları yapıyoruz.”

Bakanlıklarla bile kuma çalışmaları olacağını belirten Özdemir, “Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı’mız geldi. 8 büyük beşaret verdi. İki balaban ulus bahçemizi ilçemize kazandıracağız. Toplumsal alanlar, yürüyüş yolları, yaşlılarımızın ayrımsız arada olacağı alanlar olacak. 22 mahallemizde 22 mahalle bahçemizi ilçemize kazandıracağız. Bunu bakanlığımızla yapacağız. İlçemizdeki trafik sorununu çözmek için mastır programı hazırlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Özdemir, sabık yıl Kastamonu’nun büyük tıpkı baskın felaketi yaşadığını hatırlatarak, “Baskın felaketinin akla yatkın şekilde duyurulması ve yapılan yardımlara şalter olmasında Küçük Asya Ajansımız, yaptığı haberlerle iri katkı sağladı. Bu konuda verdiği desteklerden âlem Genel Müdüründen fariza yapanlara kadar Rum Ajansının umum çalışanlarına teşekkür ederim.” diye konuştu.

Share: