İSTANBUL-TESİS YÖNETİM VE TEDARİKÇİLERİ FEDERASYONU İLK UMUMI KURUL TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

TESİS Idare ve Tedarikçileri Federasyonu (TYTFED) 1.Genel Kurul Toplantısı düzenlendi. Federasyonun Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Bozan “Hele sitelerde aidatlarla ilişkin mağduriyeti olan insanlar var. Bunları Türkiye çapında kanuncu altyapıyla düzgü ayrımsız ücretlendirmeyle düzenlemeyi murat ediyoruz” dedi.

TYTFED önceki toplantısı Zincirlikuyu’da gerçekleştirildi. Saat 14.00’te başlayan toplantıya topluluk başkanları ve üyeler katıldı. Federasyon toplamda 9 derneğin katılımıyla bir araya geldi. Toplantıda Türkiye Kentsel Üretim Dalavere Derneği (TRKTYD) Umumi Başkanı Suat Sandalcı, Küçük Asya Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Başkanı Orhan Görgülü ve TYTFED Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Bozan aracılığıyla konuşmalar yapıldı.

Konuşmalar öncesinde değerlendirmelerde bulunan TYTFED Başkanı İbrahim Bozan, “Ülkemizde alelhusus serencam 20 yılda emlak sektöründe ilerlemeler oldu. Enfrastrüktür ve üstyapı tesisleri gelişti, bölük, site, avm, kent hastaneleri, havalimanları kabil konularla ilişkin yerine dünyada mergup üretim yönetim sistemleri ülkemizde bile sisteme girdi. Muhtelif şirketler ve dernekler kuruldu. Bulunduğumuz antlaşma diliminde hem Türkiye’bile bu derneklerin birleşip standartlaşma sağlaması hem bile yasal bir mevzuat oluşturabilmek adına bu federasyonu yapmak istedik. 26 dernekle uzlaşma toplantısı yaptık, 9 müessis dernekle bu federasyon kuruldu. Gelmek talip sair derneklerin üstelik üyelik üzere kanuncu süreçleri bitmeme etmekte” diye konuştu.

“AMACIMIZ TESİS YÖNETİMİNDE VATANDAŞIN MAĞDURİYETLERİNİN ÖNLENMESİ”

Federasyonun amaçları üzerine konuşan Bozan, “Yapı yönetiminde vatandaşın mağduriyetlerinin önlenmesi, devlet ekonomik kaynakların akıllıcasına kullanılması ve yasalı sorumluluklar içerisinde mevzuat oluşturulmasını sağlamak. Federasyonun bünyesinde yalnızca yapı yönetimi değil amma velakin yapı yönetimini var eden tedarikçiler bile bulunuyor. Bunlar asayiş, peyzaj, havuz, catering gibi alanlar. Kül bunları standartlaşmış ayrımsız ayla haberdar etmek istiyoruz. Rüçhan konumuz mevzuat olacak, tüzel mevzuat sıfır her yerde keşmekeşlik başlar. Vatandaş mağdur olabilir. Özellikle sitelerde aidatlarla ait mağduriyeti olan insanlar var. Bunları Türkiye çapında yasalı altyapıyla düzgü ayrımsız ücretlendirmeyle düzenlemeyi murat ediyoruz.ö dedi.

Share: