İstanbul Valisi Yerlikaya’dan Cumhuriyet Altını Bayramı mesajı

İstanbul Valisi Şanlı Yerlikaya, Cumhuriyet Altını’in ilanının 99’uncu yıl dönümünü yayımladığı videoteyp mesajla kutladı.

Vali Yerlikaya, Twitter’den yaptığı paylaşımda, Cumhuriyet’in kuruluşunun 99. yılının onuru ve coşkusunun milletçe yaşandığını belirterek, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, zırh arkadaşlarını, eren şehitlerimizi, alp gazilerimizi rahmet, şükran ve nazikâne anıyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Yerlikaya, Cumhuriyet Altını Bayramı paylaşımına şöyle devam etti:

“Sevgili İstanbullular, ‘Cumhuriyet Altını’i biz böyle kazandık.’ diyen alp tıpkısı neslin evlatları adına, Cumhuriyetimizin 99. yılına kavuşmanın o balaban coşkusu ve heyecanı içindeyiz. Cumhuriyetimiz, bağımsızlığımızın nişanesi, ‘Büyük ve Aktif Türkiye’ hedefimizin miladıdır. Çok balaban bedeller ödeyerek kazandığımız Milli Savaş destanımızın genişlik evire çevire satırıdır Cumhuriyet. Tıpkısı galebe türküsü, umudumuzun türküsüdür Cumhuriyet Altını.”

Vali Yerlikaya, genişlik büyük eserini gençlere gönül fail ve “Türkiye Cumhuriyeti sürgit kalımlı kalacaktır.” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını, fedayı duygusal eyleyen şehitleri, alp gazileri rahmet, minnettarlık ve şükranla yabancı ettiğini kaydederek, mesajını, “İlk günkü heyecan ve inançla Cumhuriyet Bayramımız mutlu olsun!” şeklinde tamamladı.

Share: