İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği 3 koyundan 48 koyuna

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tarımsal destekleri köylünün köyünde kalmasını sağlarken, Büyükşehir’in verdiği 3 koyuna bakarak sürüsündeki efsanevi sayısını 48’e kadar çıkaraan Beydağlı üretici Fatma Çetindağ, “Eğer koyunlar olmasaydı, köyümü tecezzi yazar bu yaşımda ayrımlı işlerde çalışmak zorunda kalacaktım” dedi.

İzmir Büyükşehir Şehremini Tunç Soyer’in ‘Başka Tıpkı Tarım Mümkün’ vizyonu doğrultusunda ölçülü icraat, üreticinin hayatını kolaylaştırıyor. Sonuç yıllarda etkisini henüz da hissettiren kuraklıkla uğraş amacıyla, beslenmesi üzere taşkın su tüketen silajlık mısıra bağımlı olan kocabaş yetiştiriciliği adına Büyükşehir, küçükbaş hayvancılığı destekliyor. Bu amaçla de çiftçilere damızlık koyun ve tutturuk dağıtılıyor.

Beydağlı müstahsil Fatma Çetindağ, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği 3 koyundan 48 koyunluk derinti elde etti. Palamutçuk köyünde dinamik Çetindağ, “Koyun aldığım ve baktığım için çokça memnunum. Eğer koyunlar olmasaydı, köyümü infirak edip bu yaşımda ayrımlı işlerde çalışmak zorunda kalacaktım. Şimdi halimden çok memnunum. Koyunlarımı satmam. Onlar bana bakıyor, ego onlara” dedi.

Başkan Soyer’e bindi teşekkürü

Koyunları daha de çoğaltacağını anlatan 3 bala annesi Fatma Çetindağ, İzmir Büyükşehir Şehremini Tunç Soyer’e üreticiye verdiği desteklerden ortalık teşekkür ederek, “Allah, Tunç Başkanın gönlüne bakarak versin. Bronz Başkandan çokça memnunuz. Tanrı başımızdan natamam etmesin” diye niteleyerek konuştu.

13 binden aşkın küçükbaş dağıtıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi kırsalda ve dağ köylerinde hayvancılığı iaşe etmek amacıyla Aliağa, Şen, Bergama, Beydağ, Dikili, Güzelbahçe, Karaburun, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Menderes, Menemen, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı ve Urla ilçelerinde 462’si avrat 3 bin 339 üreticiye hep 13 bin 30 küçükbaş hayvan dağıttı. – İZMİR

Share: