İzmir Büyükşehir Şehremini Soyer, Palikarya belediye başkanlarıyla “Dostluk ve İşbirliği Beyanı” imzaladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Yunanistan’ın Attika bölgesindeki Vyronas’ın Şehremini Grigoris Katopodis ve Kesariani’nin Belediye Reisi Christos Voscopoulos ile “Dostluk ve İşbirliği Beyanı”na imza attı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya bakarak, Ahmed Adnan Saygun Musahabe Merkezi’nde düzenlenen imza töreninde, Veli Hazar ve İletişim Derneği Başkanı Bülent Şahit da vadi aldı.

Bronz Soyer, burada yaptığı konuşmada, Yunanistan’dan gelen şehremaneti başkanlarını ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ülkeler arasındaki gerginliğin arttığı zamanlarda sulh girişimlerinin daha yüce olduğunu düşündüğünü tamlayan Soyer, şunları kaydetti:

“Sulh için boğuşmak seçkin zaman değerlidir. Gerilim arttığı devir bu elan birlikte önemlidir. Bu nedenle derinti için Bülent Tanık’a ve arkadaşlarına teşekkürname girmek istiyorum. Bu beyanname, ilişkileri yükseltmek için çokça altın. İki belediye başkanına dahi çokça teşekkür ediyorum. Daha bol bire bir gelecek için bu arada çalışmaya bitmeme edeceğiz.” dedi.

Konuk belediye başkanları Katopodis ve Voscopoulos de imzalanan “Dostluk ve İş Birliği Beyanı” üzere Soyer’e teşekkürname ederek armağan verdi.

“Hukuk ve İşbirliği Beyanı”nın toplumlar arasındaki dostluk ilişkilerinin geliştirilmesi, iki mutluluk vatandaşlarının ve şehirlerin içtimai aktörlerinin çok cepheli iletişiminin isteklendirme edilmesi ve Akdeniz’üstelik sulh köprüleri mensur edilmesini amaçladığı belirtildi.

Diğer yandan merasim öncesinde Uluslararası Örgütler ve Küreselleşme Gözlemevi (PADOP) Başkanı Panos Trigazis’e Veli Sulh ve İletişim Derneği eliyle “Barışa Varlık Boyu Himmet Ödülü” verildi. Ödüle bu yıl Soyer’in dahi layık görüldüğü, ödülünün ilerleyen günlerde arz edileceği bildirildi.

Share: