İzmir merkezli 10 ilde düzenlenen dolandırıcılık operasyonunda 18 karanlık yakalandı

İzmir merkezli 10 ilde düzenlenen operasyonda ayyarlık yaptıkları iddiasıyla 18 kuşkulu gözaltına alındı.

İzmir Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca, ele geçirdikleri müştekilere ilişkin içtimai medya hesaplarından efdal konuşu “forex” yatırımıyla ilgili paylaşımlarda bulundukları, hesaplarda ekli kişilerin güvenini kazanıp kendileriyle iletişime geçenlerden erdemli idrak vaadiyle “yatırım danışmanlığı ücreti” adı altında mülk talep ettikleri, bu eşhas için çok para kazandıkları yönünde düzme dekontlar düzenledikleri, kazandıkları parayı alabilmeleri için “alacak ve dosya masrafı” adı altında ecir istedikleri ve işlemlerin kanuni olduğuna terennüm etmek üzere Adalet Bakanlığının resmi gelgel logosunu ve internet sitesine ilgilendiren görüntülük resimlerinin olduğu doküman ve fotoğrafları gönderdikleri öne sürülen 19 berbat hakkında denetleme kararı verildi.

İzmir Güven Müdürlüğü Siber Suçlarla Uğraş Şubesi ekipleri, dolandırıcılık zanlılarının gözaltına alınması amacıyla İzmir’in yanında Adana, Antalya, Batman, Gaziantep, Hatay, Manisa, Mersin Ağacı, Trabzon ve Van’da eş zamanlı ameliyat başlattı.

Ekipler, belirlenen adreslere planlı operasyonda 18 şüpheliyi gözaltına aldı, firari zanlının yakalanması amacıyla çalışmalar sürüyor.

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda çokça sayıda dijital materyale el konuldu, tıpkı ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Zanlıların, İzmir’de 9, talih genelinde 121 kişiyi dolandırıp yaklaşık 1 milyon 800 bin teklik nahak kazanç elde ettikleri doğacak sürüldü.Share: