İZMİR’DE DEPREM FÜCCETEN TALIH TATBİKATI DÜZENLENDİ

TÜRKİYE’dahi 81 ilde eşzamanlı düzenlenen ‘Deprem Yadigâr Devlet Tatbikatı (Çök-Tertibat-Tutun) İzmir’dahi Ilbay Güç Essah Köşger’in birlikte katılımıyla düzenlendi.

Düzce’bile depreminin yıldönümünde kıran ve evgin durumlarda hayatını kaybeden vatandaşlarımızı adlandırmak, afetlerin öncesi, sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranışlara ulus adına girişmek ve afet farkındalığını toplumun seçkin kesimine yaygınlaştırmak amacıyla 81 ilde tıpkı anda ‘Deprem Anı Talih Tatbikatı (Çök-Desise-Tutun), İzmir’bile Konak Polis Güçleri Moral Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tatbikata Ilbay Yavuz Doğru Köşger, AFAD İzmir İl Müdürü Kartal Muhcı, İzmir İl Inanma Müdürü Mehmet Şahne katıldı.

‘İZMİR TATBİKATA HAZIR’

AFAD Başkanlığı Merkezi’nden yönetilen tatbikat sırasında Ankara ile dahi canlı bağlantı gerçekleştirildi. Burada açıklamalarda kâin İzmir Valisi Ağır Tamam Köşger, “Hafta boyunca vacip bildirimleri yaptık. Tatbikatla ilgilendiren olarak İzmir’deki vatandaşlarımızın farkındalığı sağlandı. Vatandaşlarımıza tatbikatla ilişkin görsel, bağlanmış ve toplumsal iletişim araçları aracılığıyla lazım bilgiler ulaştırıldı. İzmir tatbikata hazırö dedi. Saatler 18.57’yi gösterdiğinde ise salonda bulunanlar 81 ilde eşzamanlı adına ‘Deprem Hatırat Çök-Kaşkariko-Tutun’ hareketini gerçekleştirdi. İzmir Valiliği himayesinde İzmir İl Afet ve Müstacel Genişlik Müdürlüğü koordinesindeki tatbikata Kızılay ve UMKE ile birlikte bünyesinde taharri kurtarma ekibi bulunan kamu kurumu, uray, özel işletme ve sivil sosyete kuruluşlarından oluşan toplamda 22 kadro ve 200 personel katıldı.

Share: