İzmit Şehremini Hürriyet, Bakım Aracı Satın Alabilmek İçin Görüşmelerini Sürdürüyor

125 milyonluk açkı kredisinin Nezaret onayı gerektirmeyen 46 milyon teklik kısmının çözüme kavuşturulması amacıyla kamu bankaları ve özel bankalarla görüşen İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Özgürlük, akıbet namına Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) yetkilileri ile bire bir araya geldi.

Belediye bakım araçlarının kiralanması yerine satın alınabilmesi için uğraş veren ve meclisten güven yetkisini kayran İzmit Belediye Reisi Fatma Kaplan Özgürlük, 125 milyonluk vesile kredisinin Bakanlık onayı gerektirmeyen 46 milyon teklik kısmının çözüme kavuşturulması namına görüşmelerini sürdürüyor. İller Bankası’nın yanı sıra değişik kamu bankaları ve özel bankalarla görüşmeler eden Hürriyet, sonuç olarak Türkiye Iktisadi Bankası (TEB) yetkilileriyle benzeri araya geldi.

TEB YETKİLİLERİ İLE GÖRÜŞTÜ

İzmit Belediyesi’nde yapılan görüşmede Özgürlük, BNP Deasing Bölge Yöneticisi Turgay Buyruk, TEB İşletme Bankacılığı Yöneticisi Selçuk Sakarya, TEB Anadolu 2. Nahiye Direktörü Mutlu İlhan, BNP Deasing Mümessil Kesim Müdürü Alper Müftüoğlu, TEB İzmit Şube Müdürü Ebru Külahçı ve TEB KOBİ Bankacılığı Yöneticisi Salih Gül ile bir araya geldi. Özgürlük’e bu toplantıda Başkanvekili Dokunaklı Sarıca, Başkan Yardımcıları Seyhan Özcan ve Ünal Özmural haremlik etti.

Share: