Judo Ümitler Mix 1. Tabur 1. Etabı tamamlandı

Van’üstelik yapılan ve 15 ilden 20 takımın katıldığı Spor Bacak Ümitler Mix 1. Grup 1. Kadem müsabakaları tamamlandı.

Van’daki Nurlu Tatar Spor Salonu’nda planlı 1. hamle müsabakaları böylelikle Kocaeli Büyükşehir Belediyespor 27 puanla ilk sırada vadi aldı. İki periyot süren karşılaşmaların arkası sıra ikinciliği Konya Büyükşehir Belediyespor 24, Konya Selçuklu Belediyespor 21 nokta ve averajla üçüncü, Manisa Büyükşehir Belediyespor ise 21 puanla dördüncü sırada vadi aldı. Spor Kaba Et Ümitler Mix 1. Öbek 1. Adım müsabakalarının ikinci etabı ise ilerleyen günlerde Amasya’da yapılacağı belirtildi.

Türkiye Judo Federasyonu Van İl Temsilcisi Gürsel İzcier, Van’üstelik iki bölüm boyunda judo heyecanı yaşandığını belirterek, “Tempo zevki efdal müsabakaların Van’a gelmesinde iri emekler harcayan Valimiz Dr. Âşık Balcı’ya şükranlarımı sunuyorum. Antrparantez iki devir süresince aklı başında bir tertip yürüteç Van Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy’un şahsında bilcümle emekçi kardeşlerimize şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Van’ın millî ve arsıulusal müsabakalara sülale sahipliği için rastgele antlaşma amade olduğunu tamlayan Cahillik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy ise “Tam branşlara karı sahipliği yapmamızın önünde hiçbir bariyer yoktur. Tesislerimiz, salonlarımız millî ve uluslararası müsabakaların yapılması için hazır haldedir. Bugün burada Ümitler Mix 1. Kütle 1. Girişim müsabakalarında dahi gördük ve kamu tıpkısı şekilde tamamlandı. Bu organizasyonun ilimize kazandırılmasında büyük katkıları olan başta Valimiz Dr. Şair Balcı, İl Güven Müdürümüz Atanur Işıklı ve Judo Federasyonu Başkanı Sezer Menfi görünmek amacıyla, müsabakaların zinde ve kül tamamlanmasına katkıda mevcut esenlik personellerine, inanma mensuplarına ve faaliyet arkadaşlarıma teşekkürname ediyorum. Cümle sportmen ve antrenör kardeşlerime üstelik başarılar diliyorum” dedi. – VAN

Share: