Justin Bieber’ın videosunu paylaştığı Mutasavvıf Ömer: “İnşallah gelişmemiş zamanda Justin Bieber’la çay içeceğiz”

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinin Plato köyünde oturan ve ‘Mutasavvıf Ömer’ lakabıyla tanınan Ömer Çelik, Instagram hesabından kendisini paylaşan dünyaca ünlü hanende Justin Bieber’a teşekkür ederken “İnşallah bodur zamanda Justin Bieber’la tıpkısı çay içeceğiz” dedi.

Hakkari bölgesine arpalık dernekevi kıyafetiyle halay başı olduğu düğünlerde figürleriyle dikkat çeken Ömer Polat’in görüntüleri, 8 yıl önce içtimai medyada düz almıştı. ‘Mutasavvıf Ömer’ lakabıyla tanınan Ömer Polat, görüntülerle gelişigüzel ünü artınca düğünlerin aranan isimlerden biri oldu. Hakkari ve yer illerin yanında İran ve Irak’tan de düğünlerde ‘halay başı’ olması üzere tekâlif almaya başladı.

Kanadalı şarkıcının dikkatini çekmeyi başardı

Biri sakat 10 çocuğu olan Ömer Polat, sabık yıl amansız hastalık hastalığı dolayısıyla eşini kaybedince düğünlere gitmeyi bıraktı. Rastgele yerden davet üzere evine gelen misafirlerin ısrarı üzerine baştan düğünlerde saha almaya başlayan Çelik’in halay performansı ise dansıyla adlı Kanadalı hanende Justin Bieber’ın dikkatini çekti. Adlı hanende, Mutasavvıf Ömer’in halay müziği yerine rap müzikle kurgulanan videosunu, 253 milyon takipçisi bulunan Instagram hesabındaki hikayesinde paylaştı.

“İnşallah gelişmemiş zamanda Justin Bieber’la öz içeceğiz”

2 yıldan fazladır düğünlere gitmediğini tamlayan Çelik, “İlk namına ünlü sanatçı Junstin Bieber’a beni hakeza benzeri video ile bahtiyar ettiği üzere kendisine teşekkürname ediyorum. Özel namına araçla beni evimden alıp, düğünlere götürüyorlardı. Anbean kendime ait birçok raks ve halay figürü dahi öğrendim. Düğünlerde yaptığım uç halaylar bir nice sosyal medya hesabında paylaşıldı. Elden Şemdinli’den değil, daha çok güçlükle dışından bile teklif alıyorum. Videolarım paylaşıldıkça bu davetlerde mezuniyet tekmil arttı. Eşimi kaybettikten sonradan düğünlere mesafe verdim. Vatandaşların ısrarları üstüne gene mendilimi alıp, kaldığım yerden bitmeme ettim. Türkiye dışından bile bir nice sevenim var. Fakat ünlü şarkıcı Justin Bieber’ın benim halay videomu paylaşmasına haddinden fazla mutlu oldum, çok sevindim. Buradan Kanadalı şarkıcı Junstin Bieber’a çok teşekkür ediyorum ve selamlarımı gönderiyorum. İnşallah kısa zamanda Justin Bieber’la bir öz içeceğiz” dedi. – HAKKARİ

Share: