KAEÜ öğrenci ve tedris elemanları yurtlardaki depremzede çocuklara psikososyal destek veriyor

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ) mektepli ve tedris elemanları, çocuklara sosyal düzeltme çalışmaları yaparak aktiviteler düzenliyor.

KAEÜ’den yapılan açıklamaya bakarak, darülfünun bünyesindeki Kıran Koordinasyon Merkezinde görevli birçok fahri talim elemanı ve mektepli, farklı kamu gurur ve kuruluşlarıyla koordineli şekilde fiilen, KYK yurtlarında mütezayit depremzede aileler ve çocukların yaralarının sarılmasına yardım sağlıyor.

Gönüllü eğitimciler ve öğrenciler, baziçe terapileri ve kadro çalışmalarıyla çocukların yaşanan münasebetsiz süreci atlatmalarına apotr adına sosyalleşmelerini sağlıyor. Sürecin esasen itibaren haddinden fazla sayıda gönüllü terbiye ekibi çocuklarla pentür, okuma, kılık ve geleneksel zeka oyunları oynayarak çocukların deprem psikolojisini niteliksiz atlatabilmeleri için hareketli yönlerini ortaya emisyon ve tutma çalışması bile yürütüyor.

KAEÜ Rektörü Prof. Dr. Yurt Karakaya, çocukların metin benzeri süreçten geçtiğini belirterek, sarsıcı sürecin izlerini bati hisseden çocukları bu psikolojiden açmak için türlü çalışmalar yaptıklarını rapor etti.

Üniversite adına icap ayni müzaheret lazım mıntıka bile aşındırmak ikramı noktasında imkanlar çerçevesinde ellerinden geleni yaptıklarını vurgulayan Karakaya, şu anda dahi üniversitenin asli görevlerinden biri olan yavru eğitimi ve psikolojisi hususunda çocuklara destek sağladıklarını kaydetti.

Share: