Kahramanmaraş Belediyesinde yer düşük ücret 7 bin TL

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Reisi Hayrettin Güngör, şehremaneti çalışanlarının en düşük ücretin 7 bin lira olduğunu söyledi.

Başbuğ Güngör, Temiz Fazıl Kısakürek Firez Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte Büyükşehir Belediyesi ve KASKİ personelleriyle benzeri araya geldi. Komutan Güngör, “Dolgun hisse senedi sözleşmesinde öngörülmediği halde mücahede arkadaşlarımıza tahminî 7 bin TL tutarında geriye çevrilmiş ücretlerini Cuma günü hesaplarına yatıracağız. Ayrıca Ilkgüz ayında bin TL defaten ödeme yapacağız. Bu noktada 2021 ücretleri temel alındığında yüzde 100’lük aynı çoğalma gerçekleştirmiş oluyoruz. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nde arz düşük ücret 7 bin TL. Kıvrak güzel olsun” dedi.

Mali ve âdem kaynakları alanında sürdürülebilir tıpkısı yapı oluşturmaya önem verdiklerini belirten Başbuğ Güngör şöyle bitmeme etti:

“Göreve geldiğimizde bunları çıkarmak için güç çalışmalar gerçekleştirdik. Hamdolsun geldiğimiz noktada dahi bunu balaban ölçüde sağladık. Büyükşehir Belediyemizin piyasadaki itibarı gözle görülür ölçüde arttı. Esnafımıza ve müteahhidimize tek borcumuz olmadığı gibi çokça akla yatkın şartlarda üstelik gurur gerçekleştiriyoruz. Göreve geldiğimiz günden itibaren emek arkadaşlarımızın sosyal haklarını üstelik değme ahit gözettik. Her sene mücahede arkadaşlarımızın toplumsal haklarında iyileştirmeler yaptık.”

Şişko ulaşımda Kahramanmaraş modelini ortaya çıkardıklarını kaydeden Başkan Güngör, “Hemşehrilerimize toplu ulaşımda denge bindirmemek üzere gelişigüzel kamer Özel El Otobüslerimize akaryakıt desteğinde bulunuyoruz. 25 binin üzerindeki hemşehrimize yıllık 100 milyon TL’ye mail toplumsal destekte bulunan, baskı dönemlerde kiraları almayarak esnafımıza destek olan bir belediyeyiz. Bütçe imkanlarımızı zorlayarak seçme antlaşma personelimizin ve hemşehrilerimizin beraberinde vadi almaya hız ediyoruz. Ortak kaygımız şehrimizi daha ileriye taşıyabilmek” diye niteleyerek konuştu. – KAHRAMANMARAŞ

Share: