Kahramanmaraş haberleri! Remzi Çayır: Vicdanı olan herkesi Kahramanmaraş Adliyesi’ne çağırıyorum

MİLLİ Nöbet Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, ” Muhsin Yazıcıoğlu’nun davasını ülkü edinenlere, Milli El Partililere, Alperenlere ve vicdanı olan cemi insanlara buradan sesleniyorum 5 Teşrinievvel haset Kahramanmaraş’ta tığ bulunacağız. Bütün halkımızı oraya hoppadak bu çelişkiyi, bu paradoksu, bu işi anne ekseninden uzaklaştırma çabasını protesto etmek amacıyla hak istemi olan herkesi Kahramanmaraş Adliyesi’hangi çağırıyorum” dedi.

Milli Posta Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, partisinin genel merkezinde haftalık istimara toplantısı düzenledi. Çayır, son fail Büyük Bağlanak Partisi Müessis Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümü hakkında açılan davaları hatırlatarak, “Dün Sivas’ta Muhsin Yazıcıoğlu’nun temel davası olmasa da taraf davalarından biri görüldü. Emre Karabağ isimli bir yurttaş, gazeteci İsmail Devir ile 25 dakika musahabe yapıyor hikâye esnasında. Müddeiumumilik bu konu ile ait tıpkı iddianame hazırlıyor. Bahsi sabık eş mahkemede, hakeza aynı konuşmayı yapmadığını, tez ediyor. İlgili yatak yani bildirişim mecrası daha evvel verdiği raporda hakeza benzeri görüşmenin yapıldığını kayıtlarla mahkemeye sunuyor. Sonradan bir henüz bu bilgilerin ve belgelerin duruşma yoluyla görülmesi için istemde bulunuyor. İlgili yatak 2 sene sonradan bilgilerin saklanmadığını, bilgilerin imha edildiği ile ilişkin fikir sarf ederek hakeza benzeri belgeyi göndermedi. Göndermeyince ne oldu? Orada görülen sav hangi efsus kim kapatıldı. Geçkin davalardan tıpkı tanesi Sivas’ta kapatıldı. 5 Ekim 2022’de Kahramanmaraş Adliyesi’nde arakçılık davası görülecek. Muhsin Yazıcıoğlu’nun suikast davası görülmeyecek. Hakeza tıpkı dava açılmadı. Hakeza aynı dava şu an hangi kamuoyu gündeminde hangi yargının gündeminde. Muhsin Yazıcıoğlu’nun suikasti ile ilişik temas etap atık değil” ifadelerini kullandı.

Yazıcıoğlu’nun helikopterden sökülen alet edevat ile ilişkin bire bir arakçılık iddianamesinin Göksun Adliyesi’nden Kahramanmaraş Adliyesi’hangi devredildiğini nâkil Çayır, “Sona doğru gelindi. Esasta azılı ürkütücü basit insafı ve vicdanı zorlayan bir topluluk olaylar zuhur ediyor. Bahis ile alakası sıfır, hadiseyi gölgelendirmek amacıyla ne kadar suret, tabir beyan varsa bütünü dosyanın içine konulmuş vaziyette. Yani esas ekseninden şu veya bu şekilde koymak üzere herhangi bir husus yapılmış vaziyette. Geçenlerde göreceksiniz beş altı sevimli hırsızlık davasından çevre beş altı yılla cezalandırılacak ve bu dosya bile kapatılacak. Ihtimal kapatılması 2023 seçimlerinden sonraya bırakılacak. Sebebi muhtemelen, kamuoyunda sözde ülkü görülüyormuş resmi ve havası arz etmek amacıyla. Onun üzere buradan sesleniyorum bütün Muhsin Yazıcıoğlu severlere. Muhsin Yazıcıoğlu’nun davasını sav edinenlere, Milli Kez Partililere, Alperenlere ve vicdanı olan yekpare insanlara buradan sesleniyorum. 5 Ilk Teşrin günü Kahramanmaraş’ta biz bulunacağız. Bilcümle halkımızı oraya yalnız bu çelişkiyi, bu paradoksu, bu işi esas ekseninden uzaklaştırma çabasını çıkıntılık etmek için türe istemi olan herkesi Kahramanmaraş Adliyesi’hangi çağırıyorum” diyerek konuştu.

’30 EKİM’DE UMUDUN MEŞALESİNİ YAKACAĞIZ’

Umutsuzluğa lazım olmadığını söyleyen Çayır, 30 Ekim’de Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek 1’inci Yalın Kat Kongre’ye bel ederek, “Tığ buradayız, bayrağı kaldırdık ve milletin istikbaline ve hizmetine talibiz. 30 Teşrinievvel’de Ankara’nın göbeğinde, Atatürk Spor Salonu’nda adaletin, liyakatin, üretimin meşalesini yakacağız. Hasılı umudun meşalesini yakacağız. Bunun amacıyla işlemek geçişsiz. Sizin sandığınızdaki altının bir değeri yoktur. Hangi ant değerlenir bilir misiniz? İnsanlar ile buluştuğunda. Hepinizin aklında bilgi altınınız var. Ego rastgele antlaşma söylüyorum onlar babalarının evlerinde çağdaş oyuncaklar ile çocukluklarını geçirirken biz göze evinde ezinç altında çocukluğumuzu ve gençliğimizi geçirmiştik. Farkımız bu” dedi.

,

Share: