Kahramanmaraş’ta yapılacak EXPO 2023’e ortaklık amacıyla Tacikistan ile kesim imzalandı

Kahramanmaraş’ta “Tabiat Dostu Şehir ve Duyarlılık” ana temasıyla gerçekleştirilecek EXPO 2023’te sergilenecek acun bahçelerine katılımla ilişik Tacikistan ile kavil imzalandı.

Onikişubat Belediyesinde düzenlenen imza törenine, Tacikistan’ın Hatlon Bölge Valisi Hakimzode Kurban, Tacikistan’ın Ankara Büyükelçisi Ashrafjon Gulov, ve Onikişubat Şehremini Hanefi Mahçiçek katıldı.

Burada konuşan Mahçiçek, Kahramanmaraş açısından çok eke tıpkı kodifikasyon olan EXPO 2023 projesinde Tacikistan’ı bile görmekten mutluluk duyduklarını söyledi.

Türkiye ile Tacikistan arasında dokunaklı benzeri dilek büyü olduğunu nâkil Mahçiçek, “Tacikistan ile ülkemizin ekonomiden tutun bile kültürel alanlar başta olmak için rastgele alanda çokça zer münasebetleri var. Bu münasebat, Tacikistan’ın EXPO 2023’e katılımlarıyla çok daha doğacak düzeye çıkacaktır. İnanıyorum kim EXPO 2023 hem Tacikistan ile hem dahi gayrı Türk devletleriyle aramızdaki ilişkileri çokça elan güçlendirecektir.” diyerek konuştu.

Tacikistan Hatlon Mıntıka Valisi Hakimzode Kurban dahi Kahramanmaraş’ta olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

İki büyüklük arasında dostça ilişkilerin olduğunu rapor fail Hakimzode Kurban, “EXPO 2023’e tığ üstelik katılacağız ve omuz omuza gelişim birliğimizi devam yol açmak üzere seçme soy desteği vereceğiz.” dedi.

Programın arkası sıra Mahçiçek, Hakimzode Kurban’a ve Ashrafjon Gulov’a çeşitli hediyeler sunma etti.

Daha bilahare Tacikistan heyeti, Kahramanmaraş Tecim ve Endüstri Odası Başkanı (KMTSO) Mecnunca Balcıoğlu ile ayrımsız araya geldi, ardından kentteki bir dondurma fabrikasını musahabe etti.Share: