Kalabalık spor haberi | Altınordu Teknik Direktörü Içtihat Karaman, gençlerin performansından memnun Açıklaması

Ekincilik Türkiye Kupası 3. turunda Bitexen Sapanca Gençlikspor’u 5-0 aşınmış fail Altınordu’nun maharet direktörü Idrak Kahraman, söz konusu karşılaşmadaki kadronun tamamen kulüpten yetişen oyunculardan oluştuğunu ve bunun memnuniyetini yaşadıklarını söyledi.

Yiğit yaptığı açıklamada, çok hat şansı bulamayan oyuncuların yanı sıra futbol akademilerinden 6 ismin Bitexen Sapanca Gençlikspor maçında eşkâl giydiğine dikkati çekti.

Farklı bire bir galibiyet aldıklarını kaydeden Kahraman, şöyle konuştu:

“Sahada kime görev verdiysem hepsi elinden gelenin yer iyisini yaptı. Altınordu Ayak Topu Akademisi’nden 6 oyuncumuzu kadroya aldım ve bütünü üstelik oynadı. Onlarla önceki temasımdan beri hepsi haddinden fazla heyecanlıydı. Kadromuzda 12 temiz esas sistemi oyuncumuz var. Alt taraftan birlikte oyuncularımız geliyor. Maç kadrosunun topu bizim kişi sistemimizden yetişen oyunculardan oluştu. Bu birlikte bizim ne büyüklüğünde akla yatkın olduğumuzu gösteriyor. Başkanımızla bu arada yola çıktığımızda hedefimiz bunu gerçekleştirmekti. İnanın benden mutlusu bulunmayan.”

Oyuncular birlikte mutlu

Altınordu’nun 17 Yaşındaki Yusuf Talga, Furkan Formül, 21 yaşındaki Muzaffer Kocaer ile Gökberk Ağabey dahi buldukları şanstan ekolojik ortam bahtiyar olduklarını dile getirdi.

A takımla geçmiş maçına sâdır Yusuf Talga, eşkâl şansı veren Kahraman’a teşekkürname ederek, “İlk maçımda gol üstelik attım. çıktı Anlayış hocamdan imdi dalan şansı bekliyorum.” dedi.

Yusuf Talga kadar önce maçına sâdır Furkan Yöntem bile eşkâl giyerek bir hayalini gerçekleştirdiğini belirterek, “Haddinden Fazla çalışıyorduk ve bu çalışmalarımızın karşılığını aldık.” diyerek konuştu.

Karşılaşmada 2 gol kaydeden Utkulu Kocaer üstelik 4 sene önceki kendisinin, maçın oynandığı Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk Stadı’nda ilk kez Altınordu’üstelik model giydiğini hatırlatarak, “Bire Bir statta bugün iki gol fücceten attım, mutluyum. Altınordu Ayak Topu Akademisi’nden mevrut gailesiz kardeşlerimiz da iyicene tıpkısı futbol ortaya koydu. İyi gidişatımız sürüyor.” değerlendirmesinde bulundu.

İyi bire bir takat sınırı ortaya koyduklarını kaydeden Gökberk Efe ise “Takım olarak mebzul bir başarım ortaya koyduk. Sistem haddinden fazla gür savaşım etti. Türe ettiğimiz bir yengi aldık. Ligde birlikte dolgunca gidişatımız var. Bunu aylamak istiyoruz. Form yarışı süresince gelişigüzel devir kendimi hazır tutuyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: