Kanosuyla tıpkısı ilke imza attı dört denizi kürek çekerek geçti

Artvin’in Hopa ilçesinden 6 ay önce bidayet düz kano sporcusu Şenol Özdemir, tıpkı prensip imza atarak kanosuyla dört denizi kürek çekerek geçti. Özdemir, Alanya’de karanfillerle karşılandı.

İstanbul’bile faal ve ötede sporuyla ilgilenen kanocu Şenol Özdemir(45), 14 Mayıs 2022 tarihinde Artvin’in Hopa ilçesinden kanosuyla Hatay’a gitmek için tevessül aldı.

Bir ilk gerçekleştirmek talip Özdemir, kürek çekerek Karadeniz, Marmara ve Ege’yi geçerek Akdeniz’e ulaşıp, kız çocuklarının eğitimi üzere farkındalık yaratmayı amaçladı.

Yolculuğu 6 ay süren deniz durumuna göre 75 dönüş denizde kaldığında bildiğini tabir fail Özdemir “Katmerli sporla ilgileniyorum ve Koruncuk Vakfı üzere benzeri armağan kampanyası başlattık. Antrparantez Türkiye’de tıpkı ilki gerçekleştirmeye çalışıyorum. Dört denizi bir tane seferde artırmak. Dünyada ve Türkiye’de yapılmayan benzeri şeyi yapmaya himmet ediyorum. Kano gezgini kendisine da beni görebilirsiniz. Yaklaşık 6 maaş aynı zamanda Alanya’ya geldim. 4 bin 800 kilometrelik yolculuk yapacağım. Denizde kano ile seyahat yapmaya deniz her zaman müsaade etmiyor. Fırtınalarda durup durup Alanya’ya ulaşmak 6 ay sürdü. Bunun 75 günü ancak seyahat yapabildim. Hedefim Suriye-Türkiye sınırına ulaşarak dört denizi bitmek. Ardından ise dünyada gine ayrımsız evvel olarak okyanusu aşma hedefim var” dedi.

Şenol Özdemir’i Alanya’da Atiye Şans karşıladı. Felek, Özdemir’e şeş nüsha gül vererek İstanbul’birlikte yaşanan bombalı saldırıda hayatına kaybedenler anısına denize bırakmasını istedi. Karadeniz, Marmara ve Ege’yi geçerek Akdeniz’e gitmeyi planlayan Özdemir, dört kamer içerisinde Hatay’ın Suriye sınırında final yapmayı planlıyor. – ARTVİN

Share: