Kara yollarında genişlik

Kara yollarının yapım, hizmet ve tamirat çalışmaları sürdürülen kesimlerinde alçak gidilmesi, gidiş geliş meni ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün öğün durumu bültenine bakarak, TEM Otoyolu’nun İzmit Mağrip-Kandıra kavşakları İstanbul- Ankara yönünde üstyapı ve asfaltlama çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu nedenle otoyolun söz konusu kesimi trafiğe kapatılarak, sürücüler İzmit Mağrip Kavşağı’ndan D-100 için yönlendiriliyor. Çalışmalar hafta arası herhangi bir aktarılma 22.00-06.00 saatlerinde yapılıyor.

Anadolu Otoyolu’nun Düzce- Kaynaşlı kavşakları 7-9. kilometrelerinde üstyapı düzeltme çalışmaları sürdürülüyor. Bu sebeple söz konusu mevkide otoyolun Ankara-İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak, muvasala özge yönde 2 şeritten, Ankara istikametinde bir şeritten sağlanıyor.

Küçük Asya Otoyolu’nun Yeniçağa-Dörtdivan kavşakları 0-3 ve 8-10. kilometrelerinde üstyapı tamirat çalışmaları zımnında Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşıma ayrıksı istikametten iki yönlü izin veriliyor. Çalışmalar dolayısıyla Dörtdivan Kavşağı dahi trafiğe kapatıldı.

Yalova-İzmit yolundaki K-3 Uran Köprülü Kavşağı’nın İzmit istikametinde onarım çalışmaları nedeniyle erişim canip yoldan sağlanıyor.

Erdemli-Silifke-Taşucu yolunun 30-34. kilometrelerinde (Büyükeceli ve Yanışlı arası) patlatmalı yapım çalışmaları cihetiyle 09.00-17.00 saatlerinde muvasala kontrollü gerçekleştiriliyor.

Ankara- Konya yolunun Gölbaşı kent geçişi 2-6. kilometrelerinde köprü teşmil ve üstyapı restorasyon çalışmaları zımnında Konya-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, erişim diğer istikametten iki cepheli devam ediyor.

Bursa-İnegöl-Bozüyük yolunun Bozüyük-İnegöl istikameti 47-58. kilometrelerinde asfalt yenileme çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle bahis konusu kesim trafiğe kapatılarak, ulaşıma ayrıksı istikametten iki taraflı izin veriliyor.

İnebolu-Yeryüzü- Kastamonu yolunun 17-25. kilometrelerindeki asfalt sathi istila, Sivas-Zara yolunun 19-25. kilometrelerindeki üstyapı restorasyon, Kayseri- Niğde yolunun 22-29. kilometrelerindeki hizmet, tamirat ve asfalt çalışmaları sebebiyle sürücülerin gidiş geliş meni ve işaretçilerine ilgi etmeleri gerekiyor.

Share: