Karabük siyasa: DOĞRU Fırka Karabük Mebus Niyazi Zaman Açıklaması

AK Fırka Karabük Mebus Niyazi Gün, önümüzdeki aktarılma esasen güçlü lidere ve hareketli meclise ihtiyaç olduğunu hatırlatarak, “Artık dünyada ve etrafımızda olup biten ahval karşısında, anarşi karşısında, bu savaşlar muvacehesinde dinamik lidere işlek meclise gerekseme var. Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin benzeri kazanımıdır. Bu avantaj inşallah 2023’te da aksamadan, aksatmadan bitmeme edecek ve bu akıbet virajı ülkemiz kazasız atlatacaktır” dedi.

YANLIŞSIZ Fırka Karabük Saylav Niyazi Tarih, “2023’e Doğru Kent Buluşmaları” çerçevesinde, Çorum’un Osmancık ilçesini ziyaret etti. Milletvekili Çağ, ilçede aynı sıra musahabe gerçekleştirdi. İlk olarak Martir Aileleri ve Gaziler Derneği’ni musahabe eden Devir, “Şehitlerimiz ve gazilerimize ulus kendisine müteşekkiriz. Bu devlet üzere mücadele eden evlatlarımız seçkin ant üzere bizim medarı iftarımızdır. Bizim inancımızda imanımızda de bu var. Yurt, millet, mukaddesat için seçkin zaman savaş ettik, etmeye de hazırız. Toprağa sakıt yekpare evlatlarımıza Allah ferah ongun yağmur eylesin. Martir öğretmenimiz Şenay Aybüke Sert kızımızın bile ailesini yakinen tanırım. kimi zaman dahi ailesini Safranbolu’birlikte musahabe ederim” şeklinde konuştu.

Mebus Ruz ve beraberindekiler ziyaretin peşi sıra şehitliğe giderek, şehitlerin kabirlerini mülakat yazar dualar etti. Şehitlik ziyareti sonrası 2007 yılında Mardin’in Nusaybin ilçesinde PKK’lı teröristlerle sâdır çatışmada şehit sakıt Bitirmiş Uzatmalı Çavuş Yenmiş Karaca’nın ailesini mülakat fail heyet, daha sonra Osmancık Birleştirme Uran Bölgesi’nde neşelilik gösteren firmaları ziyaret etti.

“Devletimizin gücünden elan büyük ciddi yoktur”

şehirler arası ulaşımlarda zamanın çokça nadir olduğunu tamlayan Çağ, Kırkdilim Tünelleri Projesi’ne değinerek, “Çorum’dan Osmancık’a gelirken Kırkdilim dediğimiz mevkide, tilmizlik yıllarımdan biliyorum bu yolun zorluğunu, o günkü halini bildiğim amacıyla o günden bugüne çok nazik tebeddülat olduğunu gördüm. Devletimiz, Çorum ile Osmancık arasındaki Kırkdilim Vadisi’nde demincek tüneller açıyor. Bu tüneller belki inşası çokça ağırlık işlerdir amma devletimizin gücünden henüz şişman yavaş yoktur. Bu tünellerin yakın zamanda hizmete gireceği anlaşılıyor ve Çorum ile Osmancık arasındaki meydanlık üstelik kısalacak. Şehirler beyninde ulaşımlarda zaman haddinden fazla eşsiz. İnşallah Osmancık’tan, Laçin’den Dodurga’dan arz güdük zamanda ulaşacaklar. Şu zaman orada devletimizin yürüttüğü çok koca, iri hizmetler var, onu gördüm. Osmancık Kalesi ilçeye ayrı bire bir röfle kazandırıyor, bire bir görk getiriyor. Ecdattan kalan Kızılırmak Nehri üzerindeki güreşçi köprüsü de restore edilmiş. Şu anda yapılacak bir tane tıpkısı hareket var, o üstelik ırmağın mahsus seviyeye getirilerek akıtılması meselesi. Osmancıklı olan Oran Akarsu İşleri (DSİ) Umumi Müdürümüzle görüştüm ve bu konunun birlikte aramızda sohbetini yaptık. Osmancık’ın ortasından cari bu nehir şehre ayrı bir gösteriş katacak ve bura Avrupai aynı şehir tarzına nail olacak” ifadelerini kullandı.

“Meclisin gündeminde halkımızın çoğunluğunu ilgilendiren testis yasa var”

İnternet yasası ile ilişik üstelik açıklamada bulunan Gün, “Meclisimiz 1 Ekim’bile Cumhurbaşkanımızın konuşmaları ile açılmıştı. Meclisin gündeminde dezenformasyon dediğimiz yani mufassal zamandır toplumsal medyada açıktan açığa insanları karalayan, iftira boyutunda insanların şahsiyetini rencide fail şeylerin önüne geçmemiz amacıyla bu yasa geçtiğimiz dönemde komisyonlarda görülmüştü. Ayrıntılı tartışmalar oldu, muhalefetin görüşleri, kuvvet tarafının talepleri vardı. Meclis komisyonlarında görüşülen bu yasa, geçmiş himmet günümüzde gündeme geldi. Konuşmalar yapıldı, maddelere geçildi. Önümüzdeki haftalarda bunlar yasalaşabilir. Meclisin gündeminde halkımızın çoğunluğunu ilgilendiren testis kanun var. Husye yasada birçok talepler var. Seçme seyahat esnasında EYT mağduru olan halkımızın talepleri vardı. İktidar tarafı adına gündeme getirdik. İnşallah sonuna kadar bile bu talebi de karşılayacağız. Önümüzdeki günlerde bütçe görüşmelerine geçmeden konunun gündeme geleceğine inanıyorum. Meclis, seçimlere büyüklüğünde çıkması gereken halkımızın istifadesine, yararına olan mevzularda çalışmalar yapacak. O konularda komisyonlarda üzerimize düşenleri yapıyoruz. Divan bu dönemi böyle tamamlamış olacak” diyerek konuştu.

Türkiye Şişman Ulus Meclisi tarihinde ilk kez 6. dönem sedir görevi yapıldığını hatırlatan Gündüz, “Bu de bu sistemin bize yansıttığı yüce bire bir kazanımdır. Bugüne büyüklüğünde tek zaman 6. dönemi yaşamadı. Erken seçim oldu, zamanından ilk hükümetler yıkıldı, kargaşa, kargaşa artık. Biz sistemi değiştirdik. Cumhurbaşkanlığı sitemine geçtikten sonraları, bu tarafa seçilen bu sedir tamam 5 yılını doldurdu. Bu periyot meclisin 6. dönemidir. Bu Türkiye’nin istikrarı, tıpkısı yürek demektir. Imdi sık sık intihap yaparak halkımızı çalışır etmeyeceğiz. Halkımız meydanlarda yetkiyi yönetime verecek, meclisi seçecek, sistem öz görevini yapacak. Hakeza tıpkı yola Türkiye girmiştir. Türkiye bu zamana kadar hep saylav sistemlerle dümen edilmişti, çokça hükümetler geldi geçti. Programını yapan hükümet işini yapamadan ayrıldı. ve biz bu durumlardan çokça beis ettik.

2002’dahi DOĞRU Öğür iktidara geldiğinde 6 bin 100 kilometre mukassem misil vardı. Demin 20 yılda tığ 28 bin kilometre bölünmüş öğün yaptık. Bundan bile istikrarın yüce olduğu ortaya çıkıyor. Hep şayet yürek verirse, dengeli olursa bundan milletimiz hesaplı çıkacaktır” şeklinde konuştu. – ÇORUM

Share: