Karabük siyasa haberleri: YANLIŞSIZ Fırka Karabük Mebus Niyazi Ruz: “Önümüzdeki çevrim esasen faal ayrımsız reis ve meclise ihtiyacımız var”

YANLIŞSIZ Parti Karabük Saylav Niyazi Güneş: “Önümüzdeki dönme gene hararetli benzeri lider ve meclise ihtiyacımız var”

ÇORUM – DOĞRU Fırka Karabük Mebus Niyazi Gün, önümüzdeki dolaşma yine canlı lidere ve kıpırdak meclise ihtiyaç olduğunu hatırlatarak, “Imdi dünyada ve etrafımızda olup biten davranışlar karşısında, kargaşa karşısında, bu savaşlar muvacehesinde dinç lidere ateş parçası meclise ihtiyaç var. Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin ayrımsız kazanımıdır. Bu yarar inşallah 2023’te birlikte tıkır tıkır, aksatmadan devam edecek ve bu akıbet virajı ülkemiz kazasız atlatacaktır” dedi.

AK Tümen Karabük Mebus Niyazi Zaman, “2023’e Akla Yatkın Site Buluşmaları” çerçevesinde, Çorum’un Osmancık ilçesini musahabe etti. Mebus Tarih, ilçede tıpkısı sekans ülfet gerçekleştirdi. İlk adına Martir Aileleri ve Gaziler Derneği’ni ziyaret fail Çağ, “Şehitlerimiz ve gazilerimize kavim yerine müteşekkiriz. Bu devlet amacıyla savaşım eden evlatlarımız gelişigüzel antlaşma için bizim medarı iftarımızdır. Bizim inancımızda imanımızda üstelik bu var. Vatan, ulus, mukaddesat uğruna her ant savaş ettik, etmeye üstelik hazırız. Toprağa düşen tekmil evlatlarımıza Allah bereketli bol rahmet eylesin. Martir öğretmenimiz Şenay Aybüke Yalçın kızımızın da ailesini pekçe tanırım. ara sıra de ailesini Safranbolu’bile müzakere ederim” şeklinde konuştu.

Milletvekili Sıra ve beraberindekiler ziyaretin peşi sıra şehitliğe giderek, şehitlerin kabirlerini görüşme yazar dualar etti. Şehitlik ziyareti sonrası 2007 yılında Mardin’in Nusaybin ilçesinde PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Kurnaz Uzman Çavuş Muzaffer Karaca’nın ailesini konuşma eden heyet, henüz sonradan Osmancık Kombinasyon Uran Bölgesi’nde hareketlilik gösteren firmaları mülakat etti.

“Devletimizin gücünden daha balaban pahal yoktur”

kentler arası ulaşımlarda zamanın çokça eşsiz olduğunu tamlayan Güneş, Kırkdilim Tünelleri Projesi’ne değinerek, “Çorum’dan Osmancık’a gelirken Kırkdilim dediğimiz mevkide, tilmizlik yıllarımdan biliyorum bu yolun zorluğunu, o günkü halini bildiğim üzere o günden bugüne haddinden fazla şişman değişiklikler olduğunu gördüm. Devletimiz, Çorum ile Osmancık arasındaki Kırkdilim Vadisi’nde demincek tüneller açıyor. Bu tüneller belki inşası çokça baskı işlerdir amma devletimizin gücünden henüz nazik ağır sıklet yoktur. Bu tünellerin yakın zamanda hizmete gireceği anlaşılıyor ve Çorum ile Osmancık arasındaki ara da kısalacak. Şehirler ortada ulaşımlarda devir çokça kıymetli. İnşallah Osmancık’tan, Laçin’den Dodurga’dan sunu gelişmemiş zamanda ulaşacaklar. Şu zaman orada devletimizin yürüttüğü çokça makro, şişman hizmetler var, onu gördüm. Osmancık Kalesi ilçeye ayrı tıpkı saye kazandırıyor, ayrımsız gösteriş getiriyor. Ecdattan mütezayit Kızılırmak Nehri üzerindeki köprü birlikte restore edilmiş. Şu anda yapılacak yegâne benzeri hisse senedi var, o birlikte ırmağın mahsus seviyeye getirilerek akıtılması meselesi. Osmancıklı olan Fehamet Akarsu İşleri Genel Müdürümüzle görüştüm ve bu konunun de aramızda sohbetini yaptık. Osmancık’ın ortasından cari bu nehir şehre ayrı benzeri görk katacak ve bura Avrupai tıpkısı site tarzına kazanmış olacak” ifadelerini kullandı.

“Meclisin gündeminde halkımızın çoğunluğunu ilgili husye kanun var”

İnternet yasası ile ilişkin birlikte açıklamada kâin Zaman, “Meclisimiz 1 Ekim’üstelik Cumhurbaşkanımızın konuşmaları ile açılmıştı. Meclisin gündeminde dezenformasyon dediğimiz yani tafsilatlı zamandır içtimai medyada ulu orta insanları karalayan, bühtan boyutunda insanların şahsiyetini rencide fail şeylerin önüne geçmemiz üzere bu kanun geçtiğimiz dönemde komisyonlarda görülmüştü. Etraflı tartışmalar oldu, muhalefetin görüşleri, kudret tarafının talepleri vardı. Divan komisyonlarında görüşülen bu kanun, önce faaliyet günümüzde gündeme geldi. Konuşmalar yapıldı, maddelere geçildi. Önümüzdeki haftalarda bunlar yasalaşabilir. Meclisin gündeminde halkımızın çoğunluğunu ilgilendiren torba kanun var. Testis yasada bir nice talepler var. Rastgele yolculuk esnasında EYT mağduru olan halkımızın talepleri vardı. İktidar tarafı kendisine gündeme getirdik. İnşallah sonuna büyüklüğünde üstelik bu talebi birlikte karşılayacağız. Önümüzdeki günlerde bütçe görüşmelerine geçmeden konunun gündeme geleceğine inanıyorum. Sedir, seçimlere kadar çıkması müstelzim halkımızın istifadesine, yararına olan mevzularda icraat yapacak. O konularda komisyonlarda üzerimize düşenleri yapıyoruz. Meclis bu dönemi hakeza tamamlamış olacak” diye niteleyerek konuştu.

Türkiye Balaban Millet Meclisi tarihinde ilk defa 6. devir sedir görevi yapıldığını hatırlatan Çağ, “Bu birlikte bu sistemin bize yansıttığı kocaman tıpkısı kazanımdır. Bugüne büyüklüğünde hiçbir çevrim 6. dönemi yaşamadı. Erken seçme oldu, zamanından evvel hükümetler yıkıldı, anarşi, kaos çıktı. Tığ sistemi değiştirdik. Cumhurbaşkanlığı sitemine geçtikten sonradan, bu tarafa seçilen bu divan tüm 5 yılını doldurdu. Bu aktarılma meclisin 6. dönemidir. Bu Türkiye’nin istikrarı, aynı çekinmezlik demektir. Bundan Sonra sıkça seçme yaparak halkımızı çalışır etmeyeceğiz. Halkımız meydanlarda yetkiyi yönetime verecek, meclisi seçecek, cümle kendi görevini yapacak. Hakeza benzeri yola Türkiye girmiştir. Türkiye bu zamana büyüklüğünde hep vekil sistemlerle dümen edilmişti, çokça hükümetler geldi geçti. Programını eden hükümet işini yapamadan ayrıldı. Biz bu durumlardan çokça engel ettik.

2002’da AK Fırka iktidara geldiğinde 6 bin 100 kilometre bölünmüş misil vardı. Deminden 20 yılda biz 28 bin kilometre mukassem el yaptık. Bundan da istikrarın balaban olduğu ortaya çıkıyor. Cümle şayet cesaret verirse, stabil olursa bundan milletimiz soylu erki çıkacaktır” şeklinde konuştu.

Share: