Karaca lastikler kötümser fiyatıyla vatandaşın yeniden gözdesi oldu

Karaca lastikler çap fiyatıyla vatandaşın baştan gözdesi oldu

Rustik kesimlerde ruhlu vatandaşlar sağlamlığı ve bozuk para fiyatıyla civar plana çıkan kara lastiklere yeniden yöneldi

MARDİN Kırsal kesimlerde zihayat vatandaşlar sağlamlığı ve çap fiyatıyla dolay plana çıkan yağız lastiklere baştan sakil bağlam göstermeye başladı.

Rustik kesimde canlı insanların huy şartlarına alın sunma sağlam ayakkabısı olan kara lastikler yeniden bağlam görmeye başladı. Rafları dolduran karaca lastiklerin satışı geçtiğimiz yıllara göre 3 ikmal artarken vatandaşlar ise sağlamlığından ve şizoit fiyatından hava çokça kıvançlı. Bir yandan mukavemetli huy şartlarına cebin kullanımı devam eden kara lastikler, bezek eşyası kendisine dahi kısık rabıt görüyor. Raflarda 70 liradan yerini alarak satışı yapılan lastikler, kar ve çamura karşı vatandaşların sunma gür koruyucularından.

“Bu yıl 300 çift sattık satmaya birlikte bitmeme ediyoruz”

Yağız lastik ayakkabının serencam dönemlerde satışlarının arttığını tamlayan Mahmut Özkan, “Yağız lastik dediğimiz canavar ayakkabılar var. Kadınların kullandı talih var. Kaşık Düşmanı, çaçav, fantezi modelleri olan ayakkabılardır. İhtiyarların kullandığı kıslavet modelleri var. Kıslavet biraz fiyatlı olduğu için sağlam yeğleme edilmiyor. Fiyatı 150 liradır. Kış şartlarına uygun canavar dediğimiz kara lastikler var onların fiyatı 70 liradır. Kundura ve farklı ayakkabılar henüz pahalı olduğu için bunlara dilek arttı. Geçtiğimiz yıllarda 100 çift satıyorduk. Bu yıl ise 300 çift sattık, satmaya da bitmeme ediyoruz. 36 ve 40 numaraya kadar garson gestalt deniliyor, 41 ve 45 arasına ise merdane kamet deniliyor bu destan ayakkabılar imdi tercih ediliyor. Gerçekten numaralar, ayrıntılar amacıyla olanlar henüz yeğleme edilmiyor. Banal numaralı ayakkabıları bazısı evinde tıpkısı yere idam etmek amacıyla alıyor, bazısı süs üzere yahut çocuklarına hikâyelemek için alıyorlar. Şişman numaralı olanlar ise şuan halen kullanılıyor” şeklinde konuştu.

“Küçükken çobanlık yaptım bu ayakkabıyı haddinden fazla kullandım”

Çocukluğunda yağız sargaç ayakkabıdan haddinden fazla kullandığını belirten Kemal Akış, “Kardan, çamurdan korunak üzere kullanıyoruz. Ayakkabılar çokça pahalı ondan periferi tığ sakat döneme döndük. Akva ayakkabıdır 1 sene tek husus olmadan kullanabiliyoruz. Başka ayakkabılardan elan ucuzdur. Demin ayakkabılar 500 yahut bin lira beyninde ama bu 70 teklik bu berbat olduğu amacıyla bunları kullanıyoruz. Dallar bir iki kullanıyor amma kibar halen kullanıyor. Küçükken çobanlık yaptım bu ayakkabıyı çokça kullandım. Kar ve çamurdan bereketli koruyordu o yüzden kullanıyorduk” dedi.

Share: