Karaca yollarında uzanım

Yağız yollarının yapım, bakım ve tamirat çalışmaları sürdürülen kesimlerinde sürücülerin tehlikeli gitmesi, gidiş geliş meni ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün kere durumu bültenine göre, Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe Otoyolu’nun Malkara-Çanakkale (1915 Çanakkale Köprüsü karışma) Gelibolu Cenup Kavşağı-1915 Çanakkale Köprüsü (Avrupa istikameti) 1-3. kilometrelerinde 1915 Çanakkale Köprüsü ve yaklaşım viyadükleri üzerinde hizmet-onarım çalışması nedeniyle seçme iki yönde salim abdestbozan ve dernekevi olarak sol şerit trafiğe kapatıldı.

TEM Otoyolu’nun Gümüşova-Kavacık kavşaklarındaki viyadüklerin genleşme derzi onarım çalışmaları cihetiyle 22.00-06.00 saatlerinde şerit daraltması yapılacağında sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Karacasu-Tavas yolunun 3-5. kilometrelerinde Aydın- Denizli Otoyolu çalışmaları zımnında defa trafiğe kapatılarak muvasala servis yolundan sağlanıyor.

Kovancılar- Bingöl yolunun 9-11. kilometrelerinde yapım çalışmaları dolayısıyla ulaşım kontrollü gerçekleştiriliyor.

Kızılcahamam- Ankara yolunun 33-35. kilometrelerinde imal çalışmaları nedeniyle her iki doğrultu trafiğe kapatılarak muvasala servis yollarından tek şeritten devam ediyor.

Isparta- Eğirdir yolunun 34-36. kilometrelerinde Eğirdir istikametinde katabolizma çalışmaları sebebiyle öğün trafiğe kapatıldı. Bu kesimde muvasala Isparta istikametinden iki yönlü sürdürülüyor.

Osmaniye- Gaziantep yolunun 1-2. kilometrelerinde üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle kez trafiğe kapatılarak ulaşıma kontrollü müsaade veriliyor.

Tokat- Turhal yolunun 0-1. kilometrelerinde imal çalışmaları zımnında muvasala kontrollü sağlanıyor.

Artvin- Erzurum yolunun 55-67. kilometreleri, Yusufeli Barajı su çokluk havzasında kaldığı için kez trafiğe kapatılarak, erişim servis yolundan gerçekleştiriliyor.

Kangal-Alacahan-Hekimhan yolunun 15-17. kilometrelerinde üstyapı restorasyon çalışmaları cihetiyle sürücülerin gidiş geliş meni ve işaretçilerine ilgi etmeleri ehemmiyet taşıyor.

Share: