Karaca yollarında uzanım

Esmer yollarının yapım, hizmet ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde dokunaklı gidilmesi, trafik belen ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün öğün durumu bültenine göre, TEMA Otoyolu’nun İzmit Gün Batısı-Kandıra kavşakları İstanbul- Ankara yönünde üstyapı ve asfaltlama çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle otoyolun söz konusu kesimi trafiğe kapatılarak, sürücüler İzmit Batı Kavşağı’ndan D-100 için yönlendiriliyor. Icraat hafta içi herhangi bir çevrim 22.00-06.00 saatlerinde bitmeme edecek.

Anadolu Otoyolu’nun Yeniçağa-Dörtdivan kavşakları 0-3 ve 8-10. kilometrelerinde üstyapı onarım çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu sebeple otoyolun Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, erişim diğer istikametten iki cepheli sağlanıyor. Icraat kapsamında Dörtdivan Kavşağı’ndan çevirgeç geçişine cevaz verilmiyor.

Ankara- Konya yolunun Gölbaşı site geçişi 2-6. kilometrelerinde güreşçi köprüsü teşmil ve üstyapı yenileme çalışmaları zımnında Konya-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım gayrı istikametten iki cepheli sürdürülüyor.

Mekece-Bozüyük yolunun 38-41. kilometrelerinde tombul hizmet ve onarım çalışması nedeniyle Mekece-Bozüyük istikameti trafiğe kapatılarak, erişim diğer istikametten iki taraflı gerçekleştiriliyor.

Sivas-Zara yolunun 19-25. kilometrelerinde üstyapı yenileme, Kayseri- Niğde yolunun 22-29. kilometrelerinde bakım, tamirat ve asfalt, İnebolu-Yeryüzü- Kastamonu yolunun 17-25. kilometrelerinde asfalt sathi kaplama çalışmaları sebebiyle sürücülerin trafik meni ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Karacasu-Tavas yolunun 19-24. kilometrelerinde üstyapı çalışmaları dolayısıyla trafik akışı bölünmüş yolun benzeri bölümünden iki taraflı sağlanıyor.

Kovancılar-Elazığ- Bingöl il sınırı yolunun 0-1. kilometrelerindeki imal çalışmaları dolayısıyla muvasala kontrollü bitmeme ediyor.

Artvin- Erzurum yolunun 1-50. kilometrelerinde bayır temizliği ve polat apışlık aplikasyon çalışması yapılıyor. Bu sebeple 08.00-18.00 saatlerinde kere güdük sürekli aralıklarla trafiğe kapatılarak, erişim yegâne şeritten kontrollü sürdürülüyor.

Share: