Kastamonu’da 4 aracın karıştığı feci kaymakamlık! Çokça sayıda geberik ve çorlu var

Kastamonu-Taşköprü karayolu Diken Dutu köyü mevkiinde meydana gelen kazada aynı çoban önüne çıkan motosiklete çarpmamak için manevra yapınca yolun karşı şeridine geçti. Takla atarak cebin şeride güzeşte makine, geçmiş minibüse peşi sıra dahi 2 araca daha çarptı. Otomobilin çarptığı minibüs ise kaza yerinden tahminî 300 metre ileride durabildi.

CAN PAZARI YAŞANDI

Kazanın arkası sıra duygusal pazarının yaşandığı fenomen namına haddinden fazla sayıda afiyet, polis ve itfaiye ekipleri irsal edildi. Kazada Tuncel Yılmayan, Ege Özdemir ve Şükrü Güler hayatını kaybetti. Yaralanan Kesat Z. (51), Ziya B. (55), Nezahat G. (50), Mustafa S. ve Mehmet K., ambulanslara bindirilerek Kastamonu Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesine kaldırıldı. İtfaiye ve afiyet ekipleri, ahali fenerleriyle yakınlarda başka yaralı olup olmadığını aradı.

“UÇARAK ÜZERİMİZE GELDİ”

Can pazarının yaşandığı kaza anını anlatan Suat Kıroğlu, “Biz, Samsun’a gidiyorduk. Cebin şeritten uçarak üzerimize geldi. Geçmiş bizim aracımıza çarptı, peşi sıra arkadan mevrut araçlara çarptı. Bize çarptıktan sonrasını biz göremedik. Ancak 300 metre gittikçe durabildik biz. Aracımız devrilmedi. Şansa el frenini çektik ve gelip burada durduk. İki kişiyi kontrol amaçlı hastaneye getirdiler. Aracımız geçmiş bize çarpmanın etkisiyle bu hale geldi. Biz ayrıksı tek yere çarpmadık. Araba çarpınca bu ayla geldik” dedi.

Share: