Kastamonu’da müteselsil kaymakamlık! 3 yaşama hayatını kaybetti, 5 güç yaralandı

Kastamonu-Taşköprü karayolu Eşen köyü mevkiinde plakası öğrenilemeyen aracın sürücüsü, önüne sâdır motosiklete çarpmamak için tatbikat yapınca yolun alın şeridine geçti. Takla atarak cebin şeride sabık otomobil, ilk minibüse, peşi sıra bile 2 araca daha çarptı. Otomobilin çarptığı minibüs ise ilçe yerinden kısaca 300 metre giderek durabildi.

3 GEBERIK, 5 YARALI

Kazanın ardından birey pazarının yaşandığı olay yerine haddinden fazla sayıda keyif, polis güçleri ve itfaiye ekipleri irsal edildi. Kazada Tuncel Yılmaz, Veli Özdemir ve Şükrü Güler hayatını kaybetti. Yaralanan Gıyap Z. (51), Aydın B. (55), Nezahat G. (50), Mustafa S. (42) ve Mehmet K. (44) ambulanslara bindirilerek Kastamonu Yetişek ve Araştırı Hastanesine kaldırıldı. İtfaiye ve afiyet ekipleri, umum fenerleriyle yakınlarda apayrı çorlu olup olmadığını aradı.

“KARŞI ŞERİTTEN UÇARAK ÜZERİMİZE GELDİ”

Duygusal pazarının yaşandığı ilçe anını anlatan Suat Kıroğlu, “Biz, Samsun’a gidiyorduk. Alın şeritten uçarak üzerimize geldi. Ilk bizim aracımıza çarptı, arkası sıra arkadan gelen araçlara çarptı. Bize çarptıktan sonrasını biz göremedik. Fakat 300 metre gitgide durabildik tığ. Aracımız devrilmedi. Şansa halk frenini çektik ve gelip burada durduk. İki kişiyi arama gayeli hastaneye getirdiler. Aracımız, önceki bize çarpmanın etkisiyle bu ağıl geldi. Biz apayrı tek yere çarpmadık. Araba çarpınca bu ayla geldik” dedi.Share: