Kaymakamlık görevini bıraktı, SELIM Parti’den mebus aday adayı oldu

Artvin’in Hopa Kaymakamlığı görevini bırakan Gürkan Üçüncü, SELIM Parti Trabzon Milletvekilliği amacıyla aday adayı oldu.

Artvin’in Hopa ilçesinde 19 Eylül 2021 tarihinden itibaren Ilçe görevini yürüten Gürkan Üçüncü, SELIM Tümen Trabzon Mebusluk üzere namzet adaylığı için görevini bıraktı. DÜRÜST Öğür Trabzon İl Başkanlığı’na mevrut Üçüncü, başvurusunu İl Başkanı Sezgin Mumcu’ya verdi. İl Başkanlığında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Üçüncü, “Geçtiğimiz Cumartesi gününe kadar Kahramanmaraş’ın Ezinözü ilçesinde koordinatör fariza yaptığımı belirterek, bundan ahir süreçte de bilcümle imkanlarımızla bu felaketin izlerini gidermek amacıyla elimizden gelenin fazlasını yapacağımızı vurgulamak isterim. Burada bulunmamızın anne amacı adına 28. devir SELIM Fırka Mlletvekilliği aday namzetlik başvurumu İl Başkanlığımıza yaptım. Öncelikle Türkiye Yüzyılı Vizyonu ile yarın değil aceleten demin diye, başvurumuzun ülkemiz, milletimiz, şehrimiz ve partimiz için hayırlara kurgu olmasını diliyorum” dedi.

7 sene kadrolarında çalıştığı, görev aldığı YANLIŞSIZ Fırka’den milletvekilliğine hevesli olduğunu dile getiren Üçüncü, “İlköğretimi ve ortaöğretim öğrenimi Akçaabat’ta tamamladım. Darülfünun eğitimim için Trabzon dışına çıktım. Bu anahtar ile akademik ve kırtasiyecilik hayatım boyunca ayrımlı illerde görev yaptım. Bu süreler nobyunca aklımda, gönlümde hep Trabzon vardı. Trabzon’dan ve yetişek ve tedrisat gördüğüm kayran olan Akçaabat7tan bağımı hiç koparmadım. Yıllardır ülkeme mütenevvi illerde Vali Yardımcısı, ilçelerde Kaymakam namına bakım ettim. Deminden ise terbiye, talim gördüğüm büyüdüğüm özlemeni çektiğim ilçeme ilime ve tabi ki ülkeme Cumhurbaşkanımız liderindeki DÜRÜST Tümen ailesi içerisindeki inşallah mebus sıfatıyla bakım etme arzusu içerisindeyim. Yaşadığımız bu sunturlu şehrin insanını, coğrafyasını, rastgele aktarılma ayak bastığımız toprağını, sosyal değerlerine, geleneklerini, beklentilerini, sorunlarını ongun bildiğime inanıyorum. Trabzon gibi bire bir şehrin sorumluluğunun hangi büyüklüğünde güç olduğunun tıpkısı zamanda bu sorumluluğu taşımanın ne kadar onur verici olduğunun bilinci içerisindeyim. Bu bilincin verdiği heyecanla, azimle ve kararlılıkla ülkeme bakım edebilmek amacıyla 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Mebusluk seçimlerinde henüz önce 7 yıl kadrolarında çalıştığım fariza aldığım DÜRÜST Fırka’den milletvekilliğine talibim. İnşallah 14 Mayıs’ta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı esasen Reisicumhur seçeceğiz ve YANLIŞSIZ Öğür’miz bir numara öğür yerine sandıktan çıkacaktır” ifadelerini kullandı. – TRABZON

Share: