Kayseri’den kısa kısa

Talas Belediyesi, 2022-2023 eğitim bilimi tedris yılı öncesi okullarda mekân düzenlemesi ve kovanlık çalışması başlattı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya bakarak, meslek bahçelerine müteveccih yapılan çalışmada acemi otların biçiminden, kurumuş yaprakların temizlenmesine, çöp kutularının yenilenmesinden bahçelerin yıkanmasına büyüklüğünde umumi bir yer düzenlemesi ve günahsızlık gerçekleştiriliyor.

2 takım halinde 15 personelin görev yaptığı katışıksızlık işlemlerinde 2 arozöz, 2 süpürme uzlaştırıcı, mikro alanlardaki otların biçilmesi amacıyla 2 nüsha çim prizma ara bulucu ve 4 skor gazel süpürme aracı kullanılıyor.

Kocasinan’da okullar eğitime hazırlanıyor

Kocasinan Belediyesinin “Sağlığınız bizim üzere cesim” sloganı ile başlattığı meslek bahçesi ve çevresindeki saflık çalışmaları sürüyor.

Belediye Reisi Ahmet Çolakbayrakdar, kaymakamlık sınırlarında kâin birlik okulların bahçelerini ve çevresini temizlemeye bitmeme ettiklerini, eskimemiş terbiye-tedris yılında öğrencilere elan metin müstevi sunmayı hedeflediklerini belirtti.

KAYMEK’ten sergi

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini yürüteç Kayseri Mesleki Eğitim Bilimi ve Hars KAZANÇ (KAYMEK) 2021-2022 terbiye öğretim yılında eğitmenler ve kursiyerler marifetiyle hazırlanan halk emeği ayn nuru eserleri Kayserililerle buluşturuyor.

Erciyes Dağı’nın rakımı ilham alınarak hazırlanan ve 10 Eylül’de saat 14.00’te KAYMEK Göz Nuru Tesisi’nde açılacak sergide 56 el sanatı branşında bütün 3 bin 917 nişane ziyaretçilerle buluşacak.

KAYMEK, 2021-2022 terbiye öğretim yılı bir numara ve ikinci dönemi ile 2022 yaz döneminde 55’i sanatsal kalkışmak üzere 121 branşta, 3 bin 839’u sanatsal kurslarda atılmak üzere hep 12 bin 314 vatandaşın kurslara katılımını sağladı.

Afyonkarahisar Milletvekili Eroğlu’ndan Büyükkılıç’a mülakat

Büyükşehir Belediye Reisi Memduh Büyükkılıç, bir paradigma konuşma kapsamında kente mevrut Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu’nu ağırladı.

YANLIŞSIZ Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer’in da haremlik ettiği ziyarette konuşan Büyükkılıç, Eroğlu’nu kentte görmekten mutluluk duyduğunu ifade etti.

Eroğlu ise Büyükkılıç’ın Kayseri’ye nazik hizmetler yaptığını belirterek kutlama etti.

Share: