Kdz. Ereğli’de, Bisikletli Zabıta Timi Devriyeye Başladı

Kdz. Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne sadık yerine ‘Bisikletli Zabıta Timi’ kuruldu. Natür dostu elektrikli bisikletlerle sahilde ve derrace yolunda fariza yapacak 4 nefis tim, devriyeye başladı.

Kdz. Ereğli Belediyesi halka hizmette yenilikçi yaklaşımını sürdürüyor. Bu kapsamda Polis Müdürlüğü bünyesinde ‘Bisikletli Polis Timi’ kuruldu.

Trafiğe tutkun alanlardaki olaylara elan abat müdahale edebilecek ve zabıtanın debi kabiliyetini artıracak bisikletli tim, ilk devriyesini yaka güzergahında Zabıta Müdürü Halit Işıklı’ın koordinasyonunda yaptı.

Biri kadın 4 kişiden oluşan timin deniz boyu güzergahı ve kullanılmamış açılacak velespit önünde görev yapacağını belirten Polis Müdürü Halit Işıklı, şunları söyledi:

“Başkanımız Halil Posbıyık’ın talimatlarıyla bakım anlayışında yenilikleri sürdürüyoruz. İlçemizde motorlu komütatör trafiğine sadık olan hele halkımızın balkon yaptığı mesire alanlarında, parklarda, suret çarşı içerisinde, tafsilatlı sahilimizde ve açılışı yapılacak çiftteker uğrunda kullanılmak için 4 skor elektrikli bisiklet alarak Belediye Zabıta Müdürlüğü envanterine kayıtlarını yaptık. Halkımızın bu noktalardaki şikayet ve taleplerine ivedilikle müdahale etmeyi amaçlıyoruz.  Yer dostu bisikletler ile halkımızın beraberinde ve yakınında olacağız.”

Bisikletli Zabıta Timi, 24 saat esasına göre çalışacak.

Share: