Keçiören Belediyesi kıyamet bölgesine yönelik çalışmalarını sakır sakır sürdürüyor

Keçiören Belediyesi, Hatay ve Kahramanmaraş’a saf akarsu ihtiyacının karşılanması için su desteğine bitmeme ediyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, bu kapsamda hem belediye vasıtasıyla gerçekleştirme edilen sular bölgeye götürülüyor hem da hayırseverler ve sivil cemiyet kuruluşları tarafından bağışlanan suların ihtiyaç noktalarına ulaştırılması amacıyla geri hizmet destek veriliyor.

Bölgeye insani hayat malzemesi ulaştıran kamyonlar, oradan Ankara’ya göç etmek isteyen vatandaşların eşyalarını üstelik şehre büyüklüğünde taşıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, depremin geçmiş gününden itibaren Keçiören Belediyesi koordinasyonuyla ve vatandaşların desteğiyle sürdürülen insancasına arkalama kampanyasının büyüyerek devam ettiğini belirterek, şu bilgileri verdi:

“Besin, ısıtıcı, battaniye, soymak, ayakkabı, akak, hemayar, yavru bezi ve tıpkısı ayrışık yaşam malzemesinin yanında ana yaşam malzemesi olan akarsu ihtiyacını durdurmak için bölgeye layenkati sevkiyat yapıyoruz. Depremzede vatandaşlarımız gelişigüzel ant kendilerinin beraberinde olduğumuzu bilsinler. Bire Bir yandan da ısıdam yemek ve çorba dağıtımımızı sürdürüyoruz. İş makinelerimiz çökme kaldırma çalışmalarına bitmeme ediyor. Bölgedeki çalışmalarımızın beraberinde Ankara’daki afetzedelerimize konaklama, azık, faça, eğitim bilimi, psikososyal bindi hizmetlerimizi da sürdürüyoruz.”

Share: