Kent Konseyi Engeller Meclisinden sakat depremzedelere bindi

Türkiye’üstelik 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen hareket sonrası Kırşehir’e yerleşen özürlü depremzedelere Kırşehir Şehir Konseyi engellenmesi meclisi destek sunuyor.

Engelliler Meclisi Başkanı Toygar Demir, devletin herhangi bir cins ihtiyacın giderilmesinde sivil topluluk kuruluşları ile destek olduğunu engeller meclisinin üstelik engelli depremzedeler için muktezi çalışmaları yürüttüğünü belirtti. Kırşehir’e yerleştirilen depremzedelerin akülü araba, akümülatör ve temel ihtiyaçlarının karşılanması noktasında bindi sunulduğunu nâkil Demir, “2 ayrı mânialı depremzede kardeşlerimizden birinin akülü çevirgeç ve ayrımsız diğerinin akülü miftah aküsü ihtiyaçlarının giderilmesine açar olmanın vicdani huzuru ile tüm milletimizi devletimize ve bu alanda bakım veren sivil toplum kuruluşlarımıza bindi olmaya nida ediyoruz. Bu hümayun hizmeti gerçekleştirmemizde bize bindi olan özlük akülü aracını bağışlayan ve isminin açıklanmasını istemeyen engelli kardeşimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Kahramanmaraş, Hatay, Malatya ve depremin keskin hissedildiği bölgelerden Kırşehir’e gelen hareket zedelerin esas ihtiyaçları Kırşehir Valiliği koordinesinde karşılanıyor. – KIRŞEHİR

Share: