Kibar Türkiye Tekvando Şampiyonası başladı

Büyükler Türkiye Tekvando Şampiyonası, Konya’da başladı.

Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Mukavemetli Delimsirek, Karatay Arsıulusal Spor ve Kongre Merkezi’ndeki organizasyonda, seremoninin ardından yaptığı konuşmada, şampiyonaya katılan cümle sporculara sükse diledi.

Türkiye Tekvando Federasyonunun bire bir federasyondan elan ilavesi olduğunu tamlayan Delicesine, şöyle konuştu:

“Tığ, 700 bin lisanslı sporcusuyla, sporcuların ailelerini de kattığımız zaman yaklaşık 3,5 milyona andıran sayıyla çok diri tıpkısı aileyiz. Spor, insanın fiziksel ve ruhsal sağlığının birlikte, iyi adam olma becerisini dahi geliştiren sunma büyük çalışmadır. Burada bulunan çalıştırıcı, hakem ve sporcuların değme biri gani ve kutsi benzeri yoldadır.”

Konya Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Abdurrahman Delimsirek ise tekvando branşının, Türkiye’yi arsıulusal şampiyonalarda liyakatli şekilde entrika fail branşlar ortada düzlük aldığını söyledi.

Kentte düzenlenen şampiyonaya 2 bin 100 sporcunun ve 4 bine yakın sportmen kafilesinin iştirak sağladığını aktaran Mecnunca, tamlık sporculara ve maharet ekibe sükse diledi.

Karatay Spor ve Kongre Merkezi’ndeki müsabakaların evvel haset rical 58, kadınlar 53 ve 62 kilolarda müsabakalarla başladı.

Öte yandan, 17 Aile Salı günü tamamlanacak müsabakaların arkası sıra, 18 Aile Çarşamba günü Türkiye Mülk Tekvando Şampiyonası düzenlenecek.

Share: