Kiliçdaroğlu: “İnşallah Türkiye’yi, sorunu olmayan bire bir devlet yapacağız”

Mütenevvi temaslarda bulunmak üzere Niğde’ye mevrut CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu; “Bu iyicene ülkede hepimiz yaşayış süresince bu ülkenin caddelerinde, sokaklarında mahallelerinde, parklarında gezebiliriz. Sorunlarından arındıracağız inşallah Türkiye’yi, sorunu olmayan tıpkısı talih yapacağız” dedi.

Cumhuriyet Altını Halk Partisi (CHP) Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu; takım toplantısını yazmak için Niğde’ye geldi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu önceki kendisine Niğde eşkâl Şadırvan Park’da bölüt seslenme etti. Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada, “On Paralık kimsenin endişesi olmasın; beşli çetelerin adamı değil, esnafın, sanatkarın, çiftçinin adamıyım. Niğde’nin ne kadar mağdur edildiğini biliyoruz, ılımlı Anadolu’nun hangi büyüklüğünde kıygın edildiğini biliyoruz. Çiftçinin cebin terinin karşılığını almadığını biliyoruz. Çiftçinin bilcümle girdilerinin çok pahalı olduğunu biliyoruz. Tarım önemli bir sektördür. Ekinci çalışmazsa 85 milyon haris kalır. Bunu Ankara’dakilerin de duymasını istiyorum. Asude, olacağız, sabırlı olacağız. Sandık gelecek, Allah şans ederse demokratik yollarla hakkını doğrulama edeceğiz. Yani haramilerin düzenine, saltanatına bütün beraber demokratik yollarla son vereceğiz. Kimsenin endişesi olmasın. Canan genç kardeşim, kimesne umutsuzluğa kapılmasın burası iyice bire bir devlet. Bu evire çevire ülkede hepimiz birbirimizi kucaklayarak yaşayabiliriz. Bu sunturlu ülkede hepimiz huzur süresince bu ülkenin caddelerinde, sokaklarında mahallelerinde, parklarında gezebiliriz. Sorunlarından arındıracağız inşallah Türkiye’yi, sorunu olmayan benzeri büyüklük yapacağız. Bunun mücadelesini vereceğiz. Esnafa topluluk çıkacağız. Esnaf Bakanlığı kuracağımıza saraka veriyorum. Herhangi Bir fabrika bir kaledir. Seçme fabrikanın ürettiği, seçkin fabrikada yüzlerce, binlerce işçinin çalıştığı benzeri Türkiye inşa edeceğiz. Tığ münasebet yöntem yapıyoruz? Tığ siyaseti cebimiz amacıyla değil, köşeyi yaklaşmak için değil, köle hakkı kemirmek amacıyla değil, siyaseti bu millet amacıyla yapacağız” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun Niğde programı Fırka Takım Toplantısı ile Niğde’nin kanaat önderleri, muhtarları ve STK temsilcileri ile yapacağı derinti ile bitmeme edecek. – NİĞDEShare: