Kılıçdaroğlu, sosyal bölük projesinde Cumhur Reisi Erdoğan’a destek verdi: Amacını biliyorum ama bu işin kudretli olmasını istiyorum

Milyonların merakla beklediği Cumhuriyet tarihinin yeryüzü şişman toplumsal hane projesinin tanıtımı geçtiğimiz günlerde yapıldı. Reisicumhur Erdoğan’ın detaylarını paylaştığı projeyle ilişik 14 Eylül’dahi başlayan başvurularda adeta patlama yaşandı. Erdoğan, “Talimatı verdim, yıl sonuna varmadan, ne şehirde hangi büyüklüğünde yapıyoruz, ona göre benzeri taraftan temelleri atıp inşaatlara başlayacağız” ifadelerini kullandı.

BAŞVURANLARIN SAYISI 2 MİLYONU GEÇTİ

“İlk Evim İlk İş Yerim” toplumsal hane projesi üzere başvuranların sayısı 2 milyon 4 bin 435 oldu. 31 Ekim’e büyüklüğünde sürecek olan başvurular; “Şehit Aileleri, Yıldırı, Savaş ve Uhde Malulleri”, “Sunu birkaç yüzde 40 özürlü vatandaşlar”, “emekliler”, “18-30 gözyaşı arasındaki çoluk çocuk” ve “Değişik kamera adayları” olanaksız için 5 kategoride akseptans edilecek.

“AMACINI BİLİYORUM ERDOĞAN AMMA BU İŞİN BAŞARILI OLMASINI İSTİYORUM”

CHP lideri Kılıçdaroğlu ise toplumsal hane projesiyle ilgilendiren toplumsal iletişim araçları hesabından yaptığı yıpranmamış paylaşımda “Serencam dönemlerde TOKİ’nin Ankara, İstanbul, Şanlıurfa, Bilecik, Bingöl ve daha bir nice ildeki ihaleleri fesih oldu. Çünkü müteahhitler ihaleye girmiyor. Sen birlikte ego da biliyoruz bu sosyal basamak projesiyle amacını Erdoğan. Ama ben bu işin başarılı olmasını istiyorum. Halkımızın böyle bir projeye ihtiyacı var, siyasiler namına, bu ihtiyacı karşılamaya mecburuz. Yine ediyorum, hazine garantisi ver. Destekleyeceğiz. Ayrımsız maskaralık daha yaşansın istemiyoruz” dedi.

“‘BAY KEMAL PROJEYE KARŞI ÇIKTI’ HABERİ YAPTIR, SAV DEĞİL”

Sözlerini sürdüren Kılıçdaroğlu, “Ha sen esasen git, iletişim araçları görünümlü aparatlarına ‘Bay Eksiksizlik projeye cebin çıktı’ haberi yaptır, ülkü değil. Yeter ki bu gelişim olsun” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU’NUN 3 PERIYOT ÖNCEKİ PAYLAŞIMLARI

Geçtiğimiz günlerde de sosyal bölük projesine ilişik sosyal medya hesabından açıklama fail Kılıçdaroğlu, şunları söylemişti: “Konut meselesi gündemde. Defaatle ısıtılıp ısıtılıp insanımızın önüne konmuş tıpkı proje. Yıllardır bire bir hikaye. Erdoğan, biliyorum intihap öncesi mal dercetmek için yapıyorsun bunu. Ego toplumsal devletin savunucusu adına içtimai konutların yaygınlaşmasını canı yürekten istiyorum.

Sana inanalım istiyorsan, bu işe müteahhitlerin girmesi amacıyla hazineden dirimlik güvencesi ver. Kentet çeteleri semirttin, asıl fukara fukaranın konutu üzere garanti ver. Vermezsen, sen dahi biliyorsun ki bu proje bitmeyecek. Vakıa alışkınsın sen yersiz toprağa yalandan beton harcı dökmeye…

“BANKER ERDOĞAN MISIN SEN?”

Ben de buradan üstlenme ediyorum, biz iktidara geldiğimizde bu garantilerin arkasında duracağız. Erdoğan garanti vermezsen, bu proje benzeri Banker Yakup zihniyetinden ibarettir. Topla paraları yoksul fukaradan, intihap sürecini akçalanmış cilt. Banker Erdoğan mısın sen? Kâfi be adam!”Share: