Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a ‘Sosyal Göz Projesi’ Çağrısı: “Yeniden Ediyorum; Hazne Garantisi Ver. Destekleyeceğiz”

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı bakir toplumsal hane projesine ilişik, “Son dönemlerde TOKİ’nin Ankara, İstanbul, Şanlıurfa, Bilecik, Bingöl ve daha bir nice ildeki ihaleleri nakız oldu. Çünkü müteahhitler ihaleye girmiyor. Sen bile ben birlikte biliyoruz bu içtimai ev projesiyle amacını Erdoğan. Amma ben, bu işin başarılı olmasını istiyorum. Halkımızın hakeza ayrımsız projeye ihtiyacı var… Tekrar ediyorum; Hazine garantisi ver. Destekleyeceğiz” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı kullanılmamış sosyal basamak projesine ilgilendiren izah yaptı. Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabında yaptığı ve Cumhur Reisi Erdoğan’a seslendiği paylaşımda şunları kaydetti:

“Akıbet dönemlerde TOKİ’nin Ankara, İstanbul, Şanlıurfa, Bilecik, Bingöl ve daha birçok ildeki ihaleleri tahrip oldu. Çünkü müteahhitler ihaleye girmiyor. Sen de ben de biliyoruz bu toplumsal bölük projesiyle amacını Erdoğan. Amma ben, bu işin muvaffakiyetli olmasını istiyorum. Halkımızın hakeza benzeri projeye ihtiyacı var. Siyasiler adına, bu ihtiyacı karşılamaya mecburuz. Gine ediyorum; Kaynak garantisi ver. Destekleyeceğiz. Bir kepazelik henüz yaşansın istemiyoruz. Ha sen tekrar git, iletişim araçları görünümlü aparatlarına ‘Bay Eksiksizlik projeye karşı çıktı’ haberi yaptır, dava değil. Kâfi kim bu iş olsun.”

Share: