Kırklareli’nde oda başkanlarından Miraç Kandili mesajı

Kırklareli Tecim ve Uran Odası Başkanı Soner Ilık ile Tecim Borsası Başkanı Turhan Altıntel, Miraç Kandili zımnında tasavvur yayımladı.

Ilık, mesajında, Miraç Kandili’ne erişmenin neşe ve mutluluğunun yaşandığını belirtti.

Miraç’ın Hz. Peygamberin gerçekleştirdiği şerif ve manevi seyahat olduğunu anlatım eden Ilık, şunları kaydetti:

“İdrak edeceğimiz Miraç Kandili özge çırağ geceleri gibi insanın gönlünü aydınlatan, toplumun manevi değerlerinin güçlenmesine açar olan, irtibat ve beraberliğimizin pekiştiği, milletimizin ve tam İslam aleminin asırlardan bu yana kutladığı bereketli gecelerden biridir. Temas ve kardeşlik namına çok kebir tıpkı yeri olan bu geceyi mebzul hatırlamalıyız ve yaşadığımız yumruk süreçlerde bu bereketli haset ferah değerlendirmeliyiz.

Bu vesileyle birlik İslam aleminin Miraç Kandili’ni kutlar bu bereketli gecede açılan ellerin ve yapılan duaların, memleketimizin, ülkemizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine Milletimizin huzuruna, bereketine açkı olmasını Allah’tan yakarma ediyorum.”

Altıntel üstelik milletçe yaşanan zor günlerin Miraç Kandili ile geride kalmasını diledi.

Zor günlerin birlik, muadele ve dayanışma zarfında geçmesini istek eden Altıntel, “Birlik İslam Alemi’nin Miraç Kandili’ni kutluyor, bu bol gecenin başta ülkemiz olmak üzere, cemi insanlığa keyif, sağlık ve mutluluğa komütatör olmasını irade ediyoruz. Depremde hayatını kaybeden kardeşlerimize rahmet, çorlu ve tutkun olan kardeşlerimize şifalar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Share: