Kırklareli’nde üniversiteliler depremzedeler için odalarını dolu bıraktı

Kırklareli’nde gâh üniversite öğrencileri, yurttaki odalarına yerleştirilecek depremzedeler için “Hepinize önceki olsun. Burada bıraktıklarımız sizin üzere helal, körpe olsun umarım işinize kazanım. Dualarımız sizinle” kadar notlar bıraktıkları odalarında yiyecek ve saffet ürünleri kadar malzemeler bıraktı.

Kahramanmaraş merkezli meydana mevrut ve 10 ilin etkilendiği depremlerin peşi sıra Kırklareli’nde getirilecek depremzedelerin kalacakları Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında (KYK) serencam hazırlıklar yapıldı. Depremler sonrası eğitime vuzuh verilmesi nedeniyle memleketlerine dönen üniversite öğrencileri, odalarında kalacak depremzedeler üzere odalarında kayıt ve günahsızlık ürünleri kabil malzemeler bıraktı.

Öğrencilerin dolaplara ve masaların üzerine, “Hepinize eski olsun. Burada bıraktıklarımız sizin amacıyla helal, görklü olsun umarım işinize kazanım. Dualarımız sizinle”, “Bahtiyar insanlar kentine doğru geldiniz, inşallah burada haddinden fazla bahtiyar olursunuz” gibi yazılmış notlar ilgi çekti. – KIRKLARELİ

Share: