Kırklareli’ndeki öğrenci yurdunda depremzedeler üzere “görelik mağazası” oluşturuldu

“Asrın felaketi” adına nitelenen depremler sonrası Kırklareli’ne getirilen depremzedelerin ihtiyacının karşılanması amacıyla Güven Yurtlar Kurumundaki öğrenci yurdunda “merbutiyet mağazası” oluşturuldu.

Şemseddin Sami Öğrenci Yurdu’nda mihman edilen afetzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması üzere çabalama gösteriliyor.

Bu kapsamda hem yurtta artan hem de kentte yakınlarının yanına sığınan depremzedelerin faydalanması için mikro binasında kullanılmamış ürünlerin ücretsiz verildiği aynı kayran düzenlendi.

“Bağlılık mağazası” adı verilen bölümde azık, giyit, ayakkabı ve hijyen malzemeleri vadi alıyor.

Kırklareli Cahillik ve Spor Müdürü Emrah Yüksel Babuşçu, AA muhabirine, depremzedeler üzere devletin cemi imkanlarının seferber edildiğini söyledi.

Mektepli yurtlarının depremzedeler amacıyla hazırlandığını hatırlatan Babuşçu, kente mevrut vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri salon oluşturduklarını ifade etti.

“Cenabıhak devletimize tefessüh vermesin”

Hatay’ın Antakya ilçesinde kıpırdak 57 yaşındaki afetzede Hasan Pehlivan de zelzele dolayısıyla Kırklareli’ne geldiğini söyledi.

Depremde eş ve iş yerinin yıkıldığını belirten Pehlivan, Antakya’de tek şeyinin kalmadığını anlattı.

Kız kardeşini depremde kaybettiğini belirten Pehlivan, “Eniştem, amcamın hanımı onun torunları kâffesi enkazda kaldılar. Kırklareli’hangi geldim benim kızım burada. Damadım subay onun yanındayız şu anda, sığındık hangi yapacağımızı bilmiyoruz. Allah razı olsun bu dahi olmazsa tamamen açıkta kalacağız. İyi kötü sığınacağımız, yiyeceğimiz bir yer var. Bugün mağazadan üst ve pabuç aldık. Allah devletimize bozulma vermesin.” diyerek konuştu.

Share: