Kırşehir’de Kavim İttifakında mesafe

CHP’li Kırşehir Belediyesinde çalışan görevlinin toplumsal medya paylaşımı konvansiyon ortağı İYİ Öğür ve CHP ortada krize hastalık oldu.

Kırşehir Belediyesine kapalı Kent Konseyi Umumi Sekreterinin sosyal medyada “Bilgi solda, Edebiyat solda, Felsefe solda, Çalgı Aleti solda, Karın solda, Sorgulama solda, Vicdan solda, para ve din ise sağda” paylaşımı sonrası belediyenin uyuşma ortağı İYİ Fırka eşkal ilçe başkanı Yengi Satılmış, İYİ Parti olmadan CHP’nin belediyeyi alamayacağını ve Kent Konseyi Genel Sekreterinin belediyeden maaş aldığını unuttuğunu tamlayan açıklama yaptı.

Krize illet olan paylaşım sonrası kalıp ilçe başkanı Satılmış, açıklamasında, “akıllara ziyan sözler paylaşılıyor. 39 sene bilahare sağcı seçmenin oyu ile CHP Kırşehir Belediyesini aldı. Yöntem üstü tıpkı STK’yı özlük zihniyetinize kurban edeceksiniz. Sası bir ihata ile mi CHP intihap kazanacaktır. ‘Para ve ilmek satıyor’ üzere söylemlerle sağcıları aşağılamak kimsenin de haddine değildir” dedi.

İlçe başkanının inikat belediyesinde çatlağa neden olan açıklaması sonrası izah işleyen Kırşehir Belediyesi Site Konseyi Umumi Sekreteri Rüya Bacanak ise “Güneş kürsüsünden halinizi seyrediyorum. Suçluların telaşı içindesiniz. Ben kaynağı bana ilgilendiren sıfır ideolojik bir tespiti paylaştım” açıklamasında bulundu. – KIRŞEHİR

Share: