Kıyafetlerini muhavvil inşaat işçilerine saldırdı: 1 ölmüş, 1 dertli

Cide ilçesine kapalı Çamaltı köyünde 3 katlı binanın boya işlerini yapan Abdurrahman Birgün (47) ve Hamit Heybet (33), işe yok etmek üzere binanın bodrum katında kıyafetlerini değiştirmek istedi. Bu tam aile sahibinin oğlu Serhat O. (35), işçilerin kıyafetlerini değiştirdiği odaya gelerek öğrenilemeyen sebeple işçilere pompalı tüfekle ateş etti. Vücuduna 2 mermi eski eden Abdurrahman Birgün ile arkadaşı Hamit Cesamet yaralandı.

HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

Yaralılar, fenomen namına çağrılan sağlık ekiplerince Cide Oran Hastanesine kaldırıldı. Burada evvel müdahalesi yapılan ve yaşanan olayda ağırbaşlı yaralanan Abdurrahman Birgün, kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Olayın ardından Cide İlçe Güllabi Komutanlığı ekipleri, silahlı saldırıyı gerçekleştirdiği ati sürülen Serhat O.’yu gözaltına aldı. Antrparantez olayın yaşandığı binada bile açıkgöz ekipleri, düzenlilik önlemleri alarak incelemelerde bulundu.

SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR

Batman’dan gitmek üzere geldiğini ve yapım işçisi olduğunu belirten Hamit Ihtişam, “Sabah benden tek sigara istedi. Ego birlikte sigarayı sarıp verdim. Bodrum katında üstümüzü değiştiriyorduk. İş elbiselerimizi giyiyorduk. Benzeri baktım kapıda duruyor, elinde pompalı tüfek var, ne olduğumuzu anlamadan gelişigüzel dağ etti. Ondan sonradan ego şoka uğradım. Ne amacıyla sıktı, niye sıktı, sebep nedir bunu hıfzetmek istiyoruz. Aramızda her şekilde bir fenomen yaşanmadı. Sonuçta tığ çalışıyoruz, savuşturmak davası için gelmişiz. Nagehan gelip odaya kötü etmeye başladı” dedi.

“ARAMIZDA BİR TARTIŞMA OLMADI”

Aralarında herhangi bir şekilde tartışma olmadığını belirten Azamet, “Aramızda herhangi bir şekilde ağız dalaşı olmadı. Ne söyleniyorsa bühtan atıyorlar. Hempa gelip doğrudan olarak odada bize kırıcı etmeye başladı. Tığ, oraya çalışmaya gittik. Arkadaşımı kaybettim, benim da durumum bu şekilde, ben olayı gergin atlattım. Arkadaşımın 4 kıta çocuğu vardı, 1 tanesi yatalak çocuğunun, engelliydi” diyerek konuştu.Share: