Kocaeli merkezli hırsızlık şebekesi operasyonunda 41 sakil yakalandı

Kocaeli merkezli 3 ilde, evlerden kestirmece 8 milyon teklik değerinde mal ile bezgi eşyası çaldıkları iddiasıyla 41 meşkûk gözaltına alındı.

Kocaeli Güvenlik Bölüm Müdürlüğü Arakçılık ve Yankesicilik Departman Amirliği ekipleri, kentte ayrımlı tarihlerde evden arakçılık yapılması üstüne faaliyet başlattı.

Yaklaşık 4 maaş beceri ve fiziki takibin arkası sıra ekipler, arakçılık olaylarını bir şebekenin gerçekleştirdiğini belirleme etti.

Ekiplerce, Kocaeli, İstanbul ve Kayseri’de düzenlenen senkronik operasyonlarda 25’i avrat 41 kaba yakalandı.

Ayrıca aranan 14 şüphelinin ise henüz önceki işledikleri türlü suçlar nedeniyle cezaevinde bulunduğu belirlendi.

Operasyonlarda, Kocaeli, Bursa, Samsun ve Bursa’üstelik 35 evden çalındığı belirlenen kestirmece 8 milyon teklik değerinde dünyalık ve bezek eşyası ile 3 ruhsatsız pompalı tüfek, 2’si kurusıkı olmak amacıyla 4 ruhsatsız tabanca, 169 çeşitli ebatlarda fişek ele geçirildi.

Şüphelilerin ikişerli ya bile üçerli gruplar halinde dolaştıkları ve kilitlenmeyen kapıları hususi aparatlarla açarak eve girdikleri belirleme edildi.

Evleri dağıtmadan hemen dünyalık ya üstelik değerli arayan zanlıların, arakçılık yaptıktan sonradan bulaşık bırakmadan hariç çıktıkları belirlendi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan 41 kaba, adliyeye irsal edildi. Arakçılık şebekesindeki kâh kadınların, kucaklarında bebekleriyle polis güçleri araçlarına bindikleri görüldü.

Share: