Komutan Angı: “Konya, bayram havasına dönüştü”

DOĞRU Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın Konya’ya, Konya’nın ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’a özel bire bir sevgisinin olduğunu belirterek, “Yatırım ve hizmetlerle şehrimizin kalkınmasına nazik yardım sunan Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum” dedi.

SELIM Öğür Konya İl Başkanı Hasan Angı, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın Konya temaslarına ilgilendiren değerlendirmelerde bulundu. Konya’nın 26 Kasım’dahi şişman bire bir coşkuya sülale sahipliği yaptığını belirten Başkan Hasan Angı, Reisicumhur Erdoğan’ı bu sene 3. nöbet görmekten bahtiyarlık duyduklarını rapor etti. Komutan Angı, “Geçtiğimiz hafta sonu Cumhurbaşkanımızın teşrifleri ve tahminî 100 bin hemşehrimizin katılımlarıyla toplu açım törenimizi gerçekleştirdik. Adeta miting havasında sabık törenimizde ASELSAN Konya Zırh Sistemleri Fabrikası, Konya- Karaman ayrımı, Belören Yarayan Bölünmüş Yolu ve Eğiste-Hadimi Viyadüğü, Avşar Hadimi Barajı, Selçuklu Faziletli Aceleci Tren Garı ve Budun Bahçemiz ilkin başlamak amacıyla onlarca eserin açılışını yaptık. Gene Altınekin, Sıcak, Tuzlukçu, Hadim ile Emirgazi ilçelerimizde doğalgaz hattı çalışmalarımızı başlattık ve buralarda gaz yakma töreni yapıldı. Bu çerçevede Cumhurbaşkanımız toplamda yatırım bedeli 18 milyar 466 milyon lira olan im ve hizmetleri vatandaşlarımızın hizmetine sundu. Allah’ın izniyle 2023’ün Türkiyesi’ni Konya’dan düz yazı etmeye hazırız” dedi.

“Tarihi anlara tanıklık ettik”

Hasan Angı, Erdoğan’ın toplu açım töreni sonrası Genişletilmiş İl Enformasyon Meclisi Toplantısı’na katıldığını ve akabinde gençlerle bire bir araya geldiğini hatırlatarak, “Cumhurbaşkanımız ve Umumi Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın riyasetinde düzenlediğimiz Genişletilmiş İl Müracaat Meclisi Toplantımızı şehrimizin ciharıyek yanından mevrut sevgili arkadaşlarımızın ağır sıklet katılımlarıyla gerçekleştirdik. Selçuklu Kongre Merkezi’nde düzenlediğimiz el meşveret meclisimizde binlerce YANLIŞSIZ kardeşimiz genel başkanımızı bağrına bastı ve tekmil Türkiye esasen tarihi anlardan birine şehadet etti. Günün sonuç programında ise gençlerimizle bire bir araya mevrut Cumhurbaşkanımız, hikmet, deneyim ve tecrübelerini dinç kardeşlerimizle paylaştı. Budun Bahçemizde yürütme ettiğimiz organizasyonda SELIM gençliğimiz tam Türkiye’ye emsal olacak tıpkı programa eş sahipliği yaptı” ifadelerini kullandı.

“Vatandaşlarımız liderinin birlikte olduğunu gösterdi”

Erdoğan’ı Mevlana şehri Konya’birlikte sunma gani şekilde ağırlamaya çalıştıklarını dile getiren Angı, “Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle Konyamız adeta bire bir bayram havasına dönüştü. Cumhurbaşkanımızı bayraklar ve karanfillerle karşılayan 7’den 77’ye cemi vatandaşlarımız cemaziyelevvel olduğu kabilinden bugün ve erte bile liderinin birlikte olduğunu umum dünyaya gösterdi. Konya’nın duruşu millidir, tarih boyunca bilcümle böyle olmuştur. Konya, milli olanlarla birlikte yürümüştür. Bu çerçevede Konyalıların sevgisini hiçbir zaman sudan ucuz bırakmayan, yatırım ve hizmetlerle şehrimizin kalkınmasına nazik ulama sunan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Bakanlarımız Erek Gelgel ve Fahrettin Herif ile hep bakanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca Genel Başkan Yardımcımız Leyla Delice Usta’ya, milletvekillerimize, Büyükşehir Şehremaneti Başkanımız Garaz İbrahim Altay’a, kaza ve şehremaneti başkanlarımıza, sorun arkadaşlarımıza ve şişko küşat törenimizde bizleri bekâr bırakmayan umum Konyalı hemşehrilerimize antrparantez teşekkürlerimi iletiyorum” diyerek konuştu. – KONYA

Share: