Komutan Yılmaz’dan gençlere skate otopark

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Başkanı Yücel Yılmayan, gençlere verdiği sözleri bir bir namına getiriyor. Önceki Sahn Hayat Alanı’na skate otopark kazandıran Komutan Yılmaz demin bile Atatürk Parkı’na bin 250 metrekarelik düz üzerine skate otopark kazandırdı. Başkan Yılmayan, gençlere yarışmalara katılıp şehre bir nice dürü getirmelerini istedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Parkı’nda bir vakitler epey tıpkısı kaykay pistine topluluk olan alanı, yeniden tasarlayarak donanımlı aynı Skate Park Yeri haline getirdi. Gençlere verdiği sözleri hepyek markajcı Balıkesir Büyükşehir Şehremini Yücel Yılmayan, geçmiş Hayat Yaşam Alanı’na, peşi sıra üstelik Atatürk Parkı’na bin 250 metrekarelik skate park kazandırdı. Kaykay, paten ile bisiklet meraklısı adrenalin dost çoluk çocuk için güvenle ve afiyetle çatlak geçirebilecekleri ayrımsız yassı oluşturan Büyükşehir Belediyesi alanın açılışını gerçekleştirdi. Açılışa; Balıkesir Büyükşehir Belediye Reisi Yücel Yılmayan, Altıeylül Şehremini Hasan Cebbar, Karesi Şehremini Dinçer Orkan, DÜRÜST Tümen Altıeylül İlçe Başkanı Ömer Sıcakkanlı, DÜRÜST Fırka Karesi İlçe Başkanı Yusuf Hocaoğlu, vatandaşlar ve onlarca canlı katıldı. Kaykay ve patenlerle eylem dahi özne gençler, alanın hizmete girmesinden büyük tıpkı memnuniyet duyduklarını söyledi.

Tam donanımlı skate park yeri

Kamera sistemiyle sakıncasız ağıl getirilen Skate Park Yeri’ta gençler ferah ferah kayarken, enerjilerini faziletkâr tutabilmeleri amacıyla bluetoothlu angajman ile ücretsiz wifi sistemini hazır arkaç getirildi. Gençlerin bu alanı elan abat ve sakıncasız tıpkısı şekilde kullanmalarını icat etmek üzere yapılan planlamada; hızlanma rampaları, mega quater, quater dönem ve girişleri amacıyla rampalar, roll-in, funbox dediğimiz kayma kutuları ve çubukları kullanıldı.

Gençlerden ödüller bekliyoruz

Öğrencilerin kendisinden 2 yıl evvel skate otopark istediğini tamlayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmayan, “Tamam yapalım dedik ama ‘bize bir tane yetmez’ dediler. Kısaca 9 ay evvel ayrımsız tanesini Sahn Yaşam Alanı’na yaptık, bugün üstelik ikincisini Atatürk Parkı’na açtık. Önümüzdeki günlerde dahi Ulu Vukuf Vakur Tesisleri’ne birlikte üçüncü skate parkı yapacağız. Temas gözyaşı grubunun eğlenebileceği bölgesel olarak tercih edebileceği değişik etkinlik alanları oluşturuyoruz. Burayı kullanan güre arkadaşlarımızdan yarışmalara katılarak Balıkesir’e ödüller kazandırmasını bekliyoruz. Balıkesir’imize yatırım yapmaya devam edeceğiz” dedi. – BALIKESİR

Share: